Generální ředitel Vězeňské služby je členem výkonného výboru EuroPris

13.06.2015 10:01

Generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek byl tento týden na výročním shromáždění EuroPris v Bukurešti zvolen do výkonného výboru této mezinárodní organizace, která má za cíl napomáhat spolupráci mezi evropskými vězeňskými službami. Účast představitele české vězeňské služby v užším vedení této organizace přispěje k zvýšení prestiže českého vězeňství na mezinárodním fóru a prohloubí vliv České republiky při tvorbě evropských rezortních norem a předpisů.

Generální ředitel Vězeňské služby je členem výkonného výboru EuroPris
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak vězeňské služby ČR
reklama

„Jsem rád, že má česká vězeňská služba svého zástupce ve výkonném výboru EuroPrisu. Je to významné ocenění naší práce a také naší snahy o reformu vězeňství nejen v České republice, ale i v širším evropském měřítku,“ komentoval své jmenování generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek.

Organizace EuroPris (The European Organisation of Prison and Correctional Services) sdružuje evropské vězeňské služby se záměrem prosazovat etický a na právech založený výkon vazby a výkon trestu a výměnu informací pro podporu realizace tohoto záměru. Organizace, která má pomoci při řešení problémů a získávání finančních prostředků na vězeňství, získala podporu Evropské unie a Rady Evropy.

V letošním roce se členství v EuroPris rozrostlo na 24 států, včetně Rakouska, Belgie, Dánska, Nizozemí, Norska, Švédska, Finska, Anglie a Walesu, Skotska, Irska, Severního Irska, Lucemburska, Katalánie, Rumunska, Litvy, Slovinska, Chorvatska a přidružené Černé Hory. Další čtyři státy mají zájem do EuroPrisu v nejbližší době vstoupit. 

EuroPris tvoří a připomínkuje evropské předpisy a doporučení. V rámci organizace pracuje osm expertních skupin sdružujících odborníky z jednotlivých vězeňských služeb. Ty řeší aktuální problematiku včetně předávání vězňů k výkonu trestu mezi členskými zeměmi EU, výzkum a statistiky, ICT, radikalizaci, bezpečnost věznic a podobně. Vězeňská služba ČR se angažovala v roce 2011 jako zakládající člen EuroPrisu a byla spoluorganizátorem semináře, který se konal v dubnu 2012 v Praze za účasti zástupců 11 zemí. V letech 2013 a 2014 VS ČR své členství v organizaci neobnovila, ale podílela se na výzkumech organizovaných či zprostředkovaných EuroPrisem formou elektronických dotazníků. V letošním roce VS ČR své členství v EuroPrisu obnovila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Po nucené přestávce vyráží Tobogan Tour opět za posluchači

17:11 Český rozhlas: Po nucené přestávce vyráží Tobogan Tour opět za posluchači

Nejstarší česká talkshow Tobogan, kterou vysílá každou sobotu před polednem Český rozhlas Dvojka, sl…