Hejtman Netolický: Další přelom ve zdravotnictví. Pardubický kraj kupuje společnost DIMED

04.10.2017 16:48

Valná hromada akciové společnost Nemocnice Pardubického kraje na svém posledním jednání schválila koupi stoprocentního podílu společnosti DIMED s.r.o. Důvodem je mimo jiné pozitivní dopad akvizice této společnosti na poskytování zdravotní péče obyvatelům celého regionu. Částku za převod ve výši 30 milionů korun uhradí Nemocnice Pardubického kraje z vlastních prostředků.

Hejtman Netolický: Další přelom ve zdravotnictví. Pardubický kraj kupuje společnost DIMED
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický
reklama

„Po fúzi a finanční stabilizaci společnosti se jedná o další zlomový moment, jelikož se jedná o první velkou akvizici, která bude znamenat návrat výkonů v oblasti radiodiagnostiky do naší společnosti. Radiodiagnostika je společně s operačními sály a centrálním příjmem srdcem celé nemocnice,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Dlouhodobě jsme chtěli radiologii v Chrudimi stabilizovat, proto jsme přistoupili k akvizici společnosti DIMED. Výhodnost tohoto kroku nám potvrdili nejen nezávislí auditoři, ale i naše zkušenosti související s provozem porovnatelných specializací v našich ostatních nemocnicích,“ řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Nemocnice Pardubického kraje bude po akvizici společnosti DIMED moci přímo rozhodovat o typu a počtu indikací zdravotnických výkonů, bude schopna provádět efektivněji průběžně investice i jejich obnovu a díky tomu optimální rozsah poskytovaných služeb,“ řekl radní Ladislav Valtr, který také uvedl, že pozitivem akvizice je i krátkodobá návratnost vložených finančních prostředků a následný ziskový provoz oboru radiologie a nukleární medicíny.

„V minulosti byla tato odbornost vyvedena z Chrudimské nemocnice z důvodu neschopnosti finančně do ní investovat. Jsem rád, že jsme ve spolupráci s Pardubickým kraje dotáhli dlouhodobý proces akvizice společnosti DIMED do zdárného konce. Radiodiagnostika je klíčovým pracovištěm pro nemocnici, která poskytuje akutní zdravotní péči. Proto vnímám velice pozitivně, že odborné služby DIMED budou patřit do naší společnosti,“ uvedl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

„V případě, že bychom koupi neuskutečnili, hrozilo by, že Chrudimská nemocnice by v horizontu zhruba šesti měsíců realizovala minimum výkonů, respektive výnosů, ale její náklady by zůstaly v téměř nezměněné výši, což by pro ni znamenalo značnou ztrátu,“ informoval Ladislav Valtr s tím, že by také mohl hrozit rozpad současných pracovních týmů a tím nedostatek zdravotnického personálu. „Hlavním důvodem převodu společnosti DIMED však nejsou rizika, ale jednoznačný pozitivní dopad této akvizice na poskytování kvalitní zdravotní péče obyvatelům Pardubického kraje,“ uzavřel radní Valtr.

Účelem založení společnosti DIMED v roce 2005 bylo zajištění plánovaného převzetí provozu radiodiagnostického oddělení a oddělení nukleární medicíny v Chrudimské nemocnici. Po ukončení smluvního vztahu koncem září letošního roku dospěl kraj k závěru, že pro fungování nemocnice bude ekonomicky i medicínsky lepší, když bude radiodiagnostické oddělení provozovat dále sama.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SŽDC: První cestující se svezli novou turistickou linkou T4 do Oparna

18:33 SŽDC: První cestující se svezli novou turistickou linkou T4 do Oparna

Letošní nabídka turistické sezóny Dopravy Ústeckého kraje je bohatší o novou linku Litoměřice – Na p…