Hejtman Netolický: Pád střechy haly v České Třebové nezavinil nikdo z kraje

10.01.2018 10:35

Policie navrhla podání obžaloby na dvě osoby za pád střechy sportovní haly v České Třebové

Hejtman Netolický: Pád střechy haly v České Třebové nezavinil nikdo z kraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický
reklama

Policie České republiky dokončila vyšetřování pádu střechy sportovní haly v České Třebové. Vrchní komisař již v červnu 2017 obvinil pro přečin obecného ohrožení z nedbalosti šestašedesátiletého projektanta a o dva roky mladšího nezávislého statika. Nyní navrhl podání obžaloby proti oběma obviněným. Těm hrozí v případě uznání viny trest odnětí svobody od dvou do osmi let nebo trest peněžitý. Zprávu přijal s povděkem také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Ukazuje se, že pád střechy sportovní haly v České Třebové nebude stejný případ jako zřícení mostu ve Studénce, což je záležitost, která se vleče již několik let. Jsem rád, že celý případ spěje ke zdárnému cíli. Tím je podaný návrh na obžalobu, o kterém rozhodne dozorující státní zástupce. V případě schválení tohoto návrhu se celá věc dostane k soudu,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Osobně jsem spokojen, protože do roka a do dne je hala opravena a policie ve stejném čase navrhla podání obžaloby. Dnes se jednoznačně potvrzuje to, co jsme říkali již před rokem. Nikdo za investora, kterým je Pardubický kraj, není viníkem celé nešťastné události. Došlo k selhání několika jednotlivců ne při výrobě vazníků, ale při zpracování dokumentace. Situace nás samozřejmě netěší, ale jsme nyní ve fázi, kdy tělocvična začne sloužit veřejnosti a ukončením vyšetřování nastává odstrašující příklad pro ostatní, kteří si snad budou dávat při nejrůznějších podobných výpočtech daleko větší pozor,“ dodal hejtman Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP opraví tramvajovou trať v oblasti Palackého náměstí

10:39 DPP opraví tramvajovou trať v oblasti Palackého náměstí

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) od 21. června 2021 od cca 4:30 začne s opravou tramvajové trati v…