Historickou alej u rybníka Kolečko v Tovačově nechají ošetřit Lesy ČR

01.08.2017 15:23 | Zprávy

Revitalizaci jedné z nejstarších dubových alejí na Moravě u rybníka Kolečko v Tovačově v Olomouckém kraji v srpnu zahájí státní podnik Lesy ČR. Stromy se budou ošetřovat a kácet do března 2018. Od listopadu do dubna 2018 se vysadí nové. Návštěvníky čekají omezení. Projekt vyjde na bezmála tři miliony korun bez DPH.

Historickou alej u rybníka Kolečko v Tovačově nechají ošetřit Lesy ČR
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Stromořadí staré více než čtyři sta let založil ve střední části Hornomoravského úvalu zvaném Středomoravská Niva rod Pernštejnů. Mnoho dřevin je dnes přestárlých a nebezpečných. V aleji i mimo ni proto bude ošetřeno 179 stromů. Ty nebezpečné nebo s nízkou vitalitou a krátkodobou perspektivou je třeba pokácet a vyřezat náletové dřeviny. Náhradou bude vysázeno celkem 242 vyspělých sazenic převážně dubu letního, ale také jilmu vazu a topolu černého.

„V lokalitě jsou velmi cenné staré stromy. Chceme jich udržet co nejvíce, aby tvořily kostru porostu a zachovaly mozaiku polopřirozených biotopů,“ uvedl Roman Říha z Krajského ředitelství Lesů ČR v Brně. Podle jeho slov se díky projektu prodlouží životnost řady stromů a zachovají se biotopy pro zvláště chráněné živočichy, kteří se v místě vyskytují, například páchník hnědý, lesák rumělkový, kovařík a také devět druhů netopýrů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

migranti

Podle vás nyní budeme moci účinněji prosazovat návraty nepřijatých migrantů, ale co EU udělala v boji s nelegální migrací, která je podle mě ten hlavní problém?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj transformuje tři osmiletá gymnázia

20:16 Královéhradecký kraj transformuje tři osmiletá gymnázia

Trojice víceletých gymnázií v Královéhradeckém kraji v příštím roce neotevře první ročníky osmiletéh…