Hospodářská komora: Je na čase, aby ministerstvo dopravy přešlo od slov k činům

09.02.2018 16:48 | Zprávy

Hospodářská komora už od roku 2016 ministerstvo dopravy upozorňuje, aby bezodkladně řešilo situaci kolem nerovných podmínek na trhu a aby řešilo situaci, kdy v legislativě nejsou zohledněné nové podnikatelské aktivity typu Uber.

Hospodářská komora: Je na čase, aby ministerstvo dopravy přešlo od slov k činům
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Není přípustné, aby taxikáři na jedné straně museli plnit všechny zákonné povinnosti, ale jiní nemuseli. Současná situace je jen eskalací této vleklé a státem neřešené problematiky. Neobejde se ale bez okamžitého legislativního řešení. Podle Hospodářské komory už je na čase, aby ministerstvo dopravy upustilo od slov a přešlo k činům, a proto vyzýváme ministerstvo dopravy i magistrát, aby předložily řešení, které dnes nerovné podmínky na trhu narovná.

Hospodářská komora v současnosti finalizuje i doporučení pro rozvoj sdílené ekonomiky adresované vládě, ve kterém se věnujeme i problematice taxislužeb. Tato doporučení vznikla na základě tří kulatých stolů, ke kterým usedli jako zástupci taxislužeb, tak i Uberu, přední odborníci na digitální ekonomiku, regulátoři a představitelé státu i akademické obce.

  • V rámci Hospodářské komory působí jak „tradiční“ firmy sdružené třeba v Asociaci hotelů a restaurací či Asociaci koncesionářů v taxislužbě, tak i nové „platformy“ sdílené ekonomiky. Na půdě Hospodářské komory organizujeme kulaté stoly, ke kterým usedají právě zástupci obou stran (Liftago, Uber apod.), ekonomové a právní experti. Stávající hráči na trhu si stěžují na nefér podnikatelské prostředí. Protože zatímco jedni jsou přísně regulováni a omezováni v podnikatelské činnosti, firmy působící ve sdílené ekonomice těmto omezením nepodléhají dnes tolik.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Společný úspěch tří zoologických zahrad

20:14 Zoo Ostrava: Společný úspěch tří zoologických zahrad

Vzácná mláďata dvou druhů supů, tři zoologické zahrady a jeden společný cíl. Přesně takto by se dala…