Zastoupení v podnikatelské delegaci budou mít jak firmy zabývající se dodávkami energetických celků na klíč či komponent pro jadernou a klasickou energetiku, tak i společnosti působící v oblastech obranného průmyslu a bezpečnostní techniky. Do Turecka míří kupříkladu tradiční český výrobce lehkých bojových letounů, výrobce nákladních vozidel pro armádu, firma zabývající se výstavbou optických datových sítí pro armádu nebo ostravská firma zajišťující servis obslužné techniky pro všechna vojenská letiště v ČR.
Součástí podnikatelské delegace jsou nejen přední české strojírenské firmy, mezi nimi například výrobci vlaků a tramvají, důlních strojů nebo hydraulických tlumičů pro kolejová vozidla, ale také třeba česká inženýrská společnost specializující se na automatizaci výroby či břeclavský dodavatel cisteren.
Hospodářská komora České republiky během mise organizuje mimo jiné dvě podnikatelská fóra. První proběhne v hlavním městě Turecka úterý 3. září poté, co se podnikatelé společně s českým premiérem zúčastní ceremoniálu u Mauzolea M. K. Atatürka na počest tohoto zakladatele a prvního prezidenta Turecké republiky.
Ještě tentýž den pak podnikatelé přeletí do Istanbulu, kde se ve středu ráno uskuteční setkání předsedy vlády České republiky s podnikatelskou delegací Hospodářské komory a následně Turecko-české podnikatelské fórum i dvoustranná jednání českých a tureckých firem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva