I „blešák“ podléhá kontrole ČOI

18. 10. 2016 12:36

Farmářské a jiné druhy trhů se v českých městech a obcích stávají nedílnou součástí veřejného života. Na jeden takový trh zaměřila svoji kontrolní činnost i Česká obchodní inspekce Ústeckého kraje. V obci Ředhošť, kde mají tyto trhy 50 letou tradici, kontrolovala dodržování zákona o ochraně spotřebitele.

I „blešák“ podléhá kontrole ČOI
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Kontrolní akce České obchodní inspekce byla zaměřena zejména na dodržování platných právních předpisů souvisejících s ochranou spotřebitele. Inspektoři v obci navštívili tradiční trhy, které jsou typické rozmanitostí nabízeného sortimentu. K prodeji použitého zboží je zde blešák, na trzích je prodej drůbeže, různých zvířat, sadeb a jiných rostlin, včetně prodeje nového zboží. Návštěvník zde nalezne i nabídku nejrůznějších kulinářských specialit.

Celkem inspektoři provedli 4 kontroly. Nedostatky byly zjištěny ve 3 případech a to konkrétně v 1 případě v porušení zákona o ochraně spotřebitele, kdy doklad o zakoupení výrobku neobsahoval všechny povinné údaje, a nabízené výrobky byly bez návodu v českém jazyce. V 1 případě došlo k porušení zákona č. 64/86 Sb. o České obchodní inspekci, kdy byla prodejcem použita váha bez úředního ověření a 1 případě došlo k porušení zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích, kdy prodávající v postavení distributora nejednal tak, aby zabránil distribuci stanovených výrobků, které zjevně nesplňují požadavky zákona. Zejména pak výrobků, kde chyběla stanovená označení a to značka CE. Dále nebylo uvedeno jméno výrobce a dovozce a zároveň daná osoba nepředložila nabývací doklady na kontrolované výrobky.

Za uvedená porušení byly uloženy pokuty formou příkazu na místě v celkové výši 5 000 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR obnovily další tři vodní nádrže, tentokrát na Vysočině

10:23 Lesy ČR obnovily další tři vodní nádrže, tentokrát na Vysočině

Tři vodní nádrže na Vysočině v katastrech obcí Jackov, Jestřebí u Brtnice a Radkovice u Hrotovic obn…