Jakou vysokou školu můžete studovat, kde a proč se dozvíte v Brně

03.11.2014 16:07

V úterý 4. listopadu 2014 začne na brněnském výstavišti veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Až do pátku se na něm budou moci mladí lidé seznámit nejen s možnostmi vysokoškolského studia v České republice. V Brně nebude chybět ani nejstarší tuzemská soukromá vysoká škola Bankovní institut (BIVŠ).

Jakou vysokou školu můžete studovat, kde a proč se dozvíte v Brně
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

„Zájemci o studium na BIVŠ dostanou na brněnském veletrhu odpovědi na otázky: jak se dostat na vysokou školu, kde je možné studovat ten který obor, jaké jsou podmínky přijetí, jak je to s uplatněním po absolutoriu, co stáže v zahraniční či praxe ve firmách apod.“, říká rektor Bankovního institutu vysoké školy Pavel Mertlík a dodává: “Protože má veletrh Gaudeamus velkou tradici – letos jde už o 21. ročník - a vysokou návštěvnost, Bankovní institut se svou dvacetiletou historií a téměř 12 tisíci absolventy je jeho přirozenou součástí.“   

Stánek BIVŠ bude mít číslo 122 a najdete ho v pavilonu G1. „Kromě stánku čekají na návštěvníky veletrhu, kterými jsou ze 67 % studenti maturitních ročníků středních  škol, také naše prezentace“, říká výkonná ředitelka Bankovního institutu vysoké školy Lucie Kuželová a dodává: „První bude už zítra, tedy v úterý 4. listopadu od 13.15 hodin v sálu B, druhá pak ve čtvrtek 6. listopadu od 12.40 hodin v sálu A. Na obou zazní informace o studijních oborech na Bankovním institutu včetně studia v zahraničí, možnostech praxe a spolupráce i kurzech celoživotního vzdělávání.“

V současné době lze na Bankovním institutu vysoké škole studovat v bakalářském programu obory bankovní management (v češtině, angličtině a ruštině), ekonomika a management podniku, informační technologie a management, oceňování majetku (všechny tři v češtině). V navazujícím magisterském programu pak obor finance, a to v českém nebo anglickém jazyce. První absolventi Bankovního institutu vysoké školy odešli do praxe už v roce 2002 a mnozí z nich dnes pracují na vysokých pozicích, nejvíce ve finančních institucích. Nezaměstnanost absolventů BIVŠ je téměř nulová.

Veletrh Gaudemaus se zaměřuje na univerzitní, neuniverzitní pomaturitní studium a na celoživotní vzdělávání. Pořádá ho společnost MP-Soft ve spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně, pod záštitou rektora Vysokého učení technického v Brně a dalších významných osobností. Akce, kde se představuje téměř 300 vystavovatelů, se každým rokem účastní více než 30 tisíc lidí z České republiky i Slovenska. Každý návštěvník může mimo jiné zdarma využít poradenský servis, který mu pomůže najít studijní obor, školu nebo fakultu.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

17. týden na Energetické burze ČMKB

9:33 17. týden na Energetické burze ČMKB

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) byly v 17. týdnu uzavřeny kontrakty na dodávku 441 ti…