Janáčkova filharmonie ruší a přesouvá koncerty

02.04.2020 7:34

Vzhledem ke stále trvajícímu nouzovému stavu v České republice přistoupilo vedení Janáčkovy filharmonie Ostrava k následujícím krokům. Pro některé z březnových a dubnových koncertů se podařilo vyjednat náhradní termíny.

Janáčkova filharmonie ruší a přesouvá koncerty
Foto: Ivan Korc
Popisek: Janáčkova filharmonie
reklama

„Jediným kritériem je v tuto chvíli datum. Přesunujeme koncerty, definitivně jsme zrušili koncerty např. s větším počtem účinkujících, kteří se prostě už nesejdou. Je možné, že i přesunuté koncerty se budou dle aktuálního stavu rušit, ale to je samozřejmě věc, o které v tuto chvíli nemohu spekulovat. Některé programy se pokusíme pro jejich zajímavost nasadit do sezóny o dva roky později. Mám na mysli např. koncert s violoncellistou Johannesem Moserem, na kterém měl hrát hudbu skladatelky Kaiji Saariaho,“ říká ředitel JFO Jan Žemla.

Nové termíny koncertů v produkci JFO (vstupenky zůstávají v platnosti):
10. 03. 2020    Gong           Ondřej G. Brzobohatý s JFO se přesouvá na 1. 6. 2020
30. 03. 2020    DKMO         Osudoví skladatelé P. Lewise  se přesouvá na 18. 5. 2020
02. 04. 2020    DKMO         Šostakovičova Leningradská  se přesouvá na 15. 5. 2020
07. 04. 2020    Opava         1. abonentní koncert  se přesouvá na 3. 7. 2020

Další dubnové koncerty jsou zrušeny bez náhrady. O konání dalších z plánovaných koncertů do konce sezóny 2019/2020 budeme informovat v souvislosti s vývojem pandemie koronaviru.

Za jednotlivě zakoupené vstupenky na zrušené koncerty bude vstupné vráceno v plné výši. Poměrná část kompenzace za abonentní vstupenky bude vyčíslena na základě počtu nerealizovaných koncertů v daném koncertním cyklu. Možnost vrácení vstupenek se týká i přesunutých koncertů, pokud majiteli vstupenky nový termín nevyhovuje. Vstupenky bude možné vrátit v místě zakoupení hned, jak budou prodejní místa opět zprovozněna. Peníze za vstupenky zakoupené online budou vráceny na účet do konce května 2020 (v případě, že by se tak nestalo, kontaktujte nás na mailové adrese janacekpoint@jfo.cz).

Janáčkova filharmonie Ostrava ruší až do odvolání také veškeré své edukační aktivity (workshopy, Filharmonie Plus apod.). Aktuální informace najdete také ZDE a facebooku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

9:01 Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

V pondělí 1. června od 10 do 18 hodin se v rámci Mezinárodního dne dětí mimořádně otevřou dveře Muze…