Jihočeskou Thálii za rozhlasové herectví získala Lenka Šestáková

26. 3. 2017 10:33

Lenka Šestáková převzala Jihočeskou Thálii za rozhlasové herectví pro rok 2016. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v sobotu 25. března večer v Jihočeském divadle. Český rozhlas České Budějovice ocenil Lenku Šestákovou za interpretaci povídky Sestra Josefa.

Jihočeskou Thálii za rozhlasové herectví získala Lenka Šestáková
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Rozhlasovou povídku Sestra Josefa z pera americké spisovatelky, učitelky a aktivistky bojující za práva žen a míšenců Alice Dunbar Nelson natočil v českobudějovickém studiu Českého rozhlasu režisér Luboš Koníř. Alice Dunbar Nelson žila v New Orleans na přelomu 19. a 20. století, ve své tvorbě se zaměřovala především na osudy tamního kreolského obyvatelstva (míšenců bílých Evropanů a Indiánů).

Podle Zdeňka Duspivy, ředitele Českého rozhlasu České Budějovice, je nesmírně těžké vybrat z plejády vynikajících hereckých výkonů jen jedno jméno: „Rozhlasová tvorba má v Českých Budějovicích mnoholetou tradici. Stěží by asi někdo dokázal vyjmenovat jen tak na požádání jména herců, kteří se za dlouhou dobu více než sedmdesáti let vystřídali před rozhlasovým mikrofonem v českobudějovickém rozhlasovém studiu.“

Herečka Lenka Šestáková působivě podala příběh mladičké krásné kreolské chovanky klášterního sirotčince, které je v klášteře těsno a smutno, touží po normálním barevném a voňavém světě, po bonbónech a zmrzlině. Během mše se platonicky zamiluje do mladého vojáka. Ale protože nemá rodinu, peníze, neví nic o svém původu, nemá kam jít, její vnitřní vzpoura bude zřejmě marná.

Lenka Šestáková (vlevo) a Věra Hlaváčková v představení Job interview v Jihočeském divadle (foto Michal Siroň)

Povídku Sestra Josefa premiérově odvysílal Český rozhlas Vltava v rámci cyklu Americký rok v roce 2016. Český rozhlas České Budějovice ji aktuálně zařazuje v pořadu Čtení na neděli 26. března krátce po 13. hodině.  

Vysílání Českého rozhlasu České Budějovice si můžete naladit na frekvencích 106,4 MHz pro jižní Čechy, 103,9 MHz pro Táborsko, 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko anebo na internetu budejovice.rozhlas.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Cvičení Trident Juncture 2018 začíná, česká technika přijela do Norska lodí

13:30 Armáda ČR: Cvičení Trident Juncture 2018 začíná, česká technika přijela do Norska lodí

Největší cvičení Severoatlantické aliance za posledních deset let. I tak lze nazvat cvičení Trident …