Jihočeský kraj: Inovační vouchery jsou letos určeny zejména pro malé a střední firmy

07.07.2020 15:42

Náměstek Knot: Sedmý ročník Jihočeských podnikatelských voucherů je určen zejména na podporu malých a středních firem. Ty jsou v souvislosti s koronavirem postiženy nejvíce

Jihočeský kraj: Inovační vouchery jsou letos určeny zejména pro malé a střední firmy
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj
reklama

Dva miliony korun věnuje Jihočeský kraj na podporu inovačního podnikání v regionu. V rámci sedmého ročníku programu Jihočeských podnikatelských voucherů navíc nastavil podmínky tak, aby pomohl zejména malým a středním firmám. Ty totiž byly koronavirovou pandemií postiženy nejvíce. Potvrdil to 1. náměstek hejtmanky Josef Knot s tím, že veškeré podrobnosti k programu, stejně tak, jako formulář žádosti, získají zájemci na stránkách ZDE.

„Malé a střední podniky mohou v této výzvě získat buď na spolupráci s vybranou vědeckovýzkumnou institucí až 150 tisíc korun, nebo až 90 tisíc na službu expertního poradce. Potřebnou finanční spoluúčast jsme navíc snížili z původních 25 procent na deset,“ zdůraznil Knot, podle něhož spolupráce mezi firmami a odborníky může pomoci zlepšit technologii výroby, vlastnosti produktů, zefektivnit hospodaření či zvýšit produktivitu práce.  „Pomocí voucherů už bylo podpořeno celkem 79 projektů za téměř 9,5 milionů korun. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích například pomohla jednomu z příjemců voucheru významně zefektivnit výrobu elektronických součástek pomocí nového automatizovaného zařízení a Západočeská univerzita v Plzni pak prodloužila životnost 3D tiskové hlavy Protoprint Raptor díky podrobné teplotní analýze a změně konstrukčního řešení její spodní části,“ upozornil náměstek na některé z úspěšných projektů minulých ročníků.

Jihočeské podnikatelské vouchery fungují v Jihočeském kraji sedm let. Každoročně do nich kraj investuje 2 miliony korun. Sedmý ročník odstartoval 1. července 2020. Postup podání žádosti je pro zájemce popsán ZDE.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa začíná zpracovávat a proplácet žádosti pro dohodáře

18:33 Finanční správa začíná zpracovávat a proplácet žádosti pro dohodáře

Novela zákona o kompenzačním bonusu, která umožňuje získat podporu i osobám vykonávajícím práci na z…