Jihočeský kraj: Na zimu jsme připraveni, hlásí Správa a údržba silnic kraje

20.10.2022 15:44 | Tisková zpráva

Na zimu jsme připraveni! Takové je hlášení, které Jihočeskému kraji, jakožto svému zřizovateli, každoročně předkládá Správa a údržba silnic. Blížící se zima a nenadálé změny počasí totiž nesmí ohrozit bezpečí na jihočeských silnicích.

Jihočeský kraj: Na zimu jsme připraveni, hlásí Správa a údržba silnic kraje
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Celkem 198 posypových vozů, z toho 7 nových, 9 šípových pluhů, 16 sněhových fréz či 73 nakladačů je proto připraveno vyjet na více než šest tisíc kilometrů jihočeských silnic I., II., III. tříd a dálnici D4. Kompletně vyřešen je v tomto okamžiku i operační plán zimní údržby, zajištěno je dostatečné množství posypového materiálu a všichni pracovníci jsou proškoleni. K přestavbě techniky na zimní provoz dojde v druhé polovině října. 

„Dobrou zprávu máme zejména pro Volarsko, kde jsme uvedli do provozu novou skladovací halu s kapacitou 600 tun soli a 1 500 tun inertního materiálu. Obsluha celé oblasti tak bude daleko lepší a rychlejší,“ upozornil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Antonín Krák a dodal, že krajští silničáři zvládají obsluhu všech silnic v zákonných limitech tak, aby byly co nejdříve bezpečně sjízdné. „Prosím proto všechny řidiče o trpělivost, Správa a údržba silnic opravdu monitoruje situaci na našich silnicích 24 hodin denně, aby mohla na změnu počasí reagovat hned, jak je to možné,“ nastínil Krák. Zároveň apeloval na řidiče, aby včas přezuli na svých vozech letní pneumatiky na zimní. „V zimě také nechodíte po ulicích v žabkách. Tím, že budete mít na autech správné obutí, chráníte totiž nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu,“ zdůraznil náměstek hejtmana pro dopravu

Krák následně ubezpečil, že pro zimní sezonu 2022/2023 je zajištěno dostatečné množství posypového materiálu. „Od jara je vysoutěženo a nakoupeno 35 tisíc tun soli a 56 tisíc tun inertního materiálu za 75 milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a pro zajímavost dodal, že kompletní náklady na celou loňskou zimní sezonu, včetně nákladů na mzdy, pohonné hmoty apod. byly 290 milionů. Spotřebováno loni bylo 22 tisíc tun soli a 40 tisíc tun inertního materiálu. Vzhledem k nárůstu cen se tak dají v letošním roce očekávat náklady o 20 až 25 procent vyšší.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BESIP: Skrytá měření odhalila další rizikové místo v Libereckém kraji

7:14 BESIP: Skrytá měření odhalila další rizikové místo v Libereckém kraji

V Hajništi překračuje maximální povolenou rychlost v obci skoro 90 procent motoristů. Výjimkou nebyl…