Jihomoravský kraj: Konference k podnikavosti přilákala 130 pedagogů a odborníků na vzdělávání

13.06.2021 9:50

Podnikavost, jako klíčový parametr pro schopnost poradit si v rychle se měnícím světě, byla ústředním tématem konference vzdělávacího střediska Lipka. Nad akcí, které se zúčastnilo 130 pedagogů a odborníků na vzdělávání, převzal záštitu Jiří Hlavenka, radní JMK pro vědu, výzkum, inovace a IT.

Jihomoravský kraj: Konference k podnikavosti přilákala 130 pedagogů a odborníků na vzdělávání
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

„Poptávka po měkkých dovednostech roste. Uvědomují si to nejen podnikatelé, kterým často chybí adaptabilní zaměstnanci, ale naštěstí už i pedagogové a odborníci na vzdělávání. Důkazem je mimo jiné početná účast na dnešní Podnikavé konferenci Lipky. Aby se člověk dovedl prosadit v nejistém světě budoucnosti, potřebuje umět hledat a využívat příležitosti a vytvářet z nich hodnoty pro ostatní. Zaměříme-li se na rozvoj podnikavých kompetencí, tedy tzv. “soft-skills”, předáme žákům kompetenční výbavu, se kterou uspějí i ve světě, který se bude neustále měnit,“ řekl Jiří Hlavenka.

„Podnikavá konference“ je pilotním dílem trojice sympozií, která pořádá středisko environmentálního vzdělávání Lipka společně s inovační agenturou JIC. Další dvě setkání budou zaměřena na zdroje i samotnou realizaci programů na podporu podnikavosti a uskuteční se v roce 2022 a 2023.

„Zařazení “podnikavosti” do programů Lipky je zcela logickým krokem. Třicet let se snažíme vést lidi k poctivému přemýšlení o budoucnosti planety a vlastnímu zapojení do řešení environmentálních problémů. K tomu potřebují nejen dostatek informací, ale hlavně víru ve vlastní schopnosti, nápaditost, odvahu využívat příležitosti ke změnám, překonávat překážky, spolupracovat, předvídat a vůli dotáhnout svoje představy ke zdárnému výsledku,“ je přesvědčena Hana Korvasová, ředitelka střediska pro environmentální vzdělávání Lipka.

Jiří Hlavenka i Hana Korvasová se shodují v potřebě začlenit vzdělávání k podnikavosti, stejně jako vzdělávání o klimatické změně, do rámcových vzdělávacích programů všech typů škol. „Podpora kraje pro vzdělávání k podnikavosti je naší jednoznačnou prioritou i v rámci čerstvě aktualizované Strategie JMK. Cílem je přibližně stovka škol s proškolenými koordinátory podnikavosti. Již dnes ve 24 školách působí tříčlenné týmy a tvoří páteř proměny vzdělávací metody,“ upřesňuje Jiří Hlavenka.

„Nejzkušenější koordinátoři budou v příštím školním roce spolupracovat s Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity při vzdělávání budoucích pedagogů. Zavedení podnikavosti do výuky dle mého usnadní i připravované podnikavé semináře pro management škol, tedy ředitele, jejich zástupce a koordinátory ŠVP,“ dodává Hana Korvasová.

Více informací o programu “Podnikavost” střediska Lipka naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní divadlo: Znovuotevření podzemního parkingu po generální rekonstrukci

18:11 Národní divadlo: Znovuotevření podzemního parkingu po generální rekonstrukci

Sanace devítipodlažního podzemního parkingu Národního divadla byla po roce a sedmi měsících dokončen…