Jihomoravský kraj si vyžádal jednoznačné stanovisko zastupitelstva Svitávky k výstavbě chráněného bydlení

15.02.2019 14:37 | Zprávy

Jihomoravský kraj si od Zastupitelstva městyse Svitávka vyžádal jednoznačné stanovisko k plánované výstavbě chráněného bydlení v jeho katastru poté, co po čtyřleté jednoznačné podpoře projektu Transformace DOZP Paprsek „Chceme žít jinak“ rada městyse na svém zasedání revokovala svůj souhlas s plánovanou výstavbou. Zastupitelstvo Svitávky přitom tento projekt jednohlasně podpořilo již v roce 2015 a v roce 2018 schválilo prodej pozemku na výstavbu chráněného bydlení.

Jihomoravský kraj si vyžádal jednoznačné stanovisko zastupitelstva Svitávky k výstavbě chráněného bydlení
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj

„Opakovaně jsem byl ze strany pana starosty ujišťován, že zájem městyse o výstavbu chráněného bydlení na jejich pozemku, který kraj v roce 2018 odkoupil, stále trvá. Kraj od roku 2015 podnikl mnoho dílčích kroků a již vynaložil přibližně 1 600 000 korun k realizaci tohoto záměru. Přesto jsem se, bohužel nikoliv oficiálně, ale z webových stránek Svitávky, dozvěděl o rozhodnutí rady městyse ze dne 4. února 2019 vzít zpět souhlas majitele pozemku s plánovanou výstavbou chráněného bydlení tak, jak je navrženo. Tento souhlas byl přitom schválen radou městyse v srpnu minulého roku. Považuji toto jednání za krajně nekorektní. Z tohoto důvodu jsem také odvolal svou přislíbenou účast na setkání s obyvateli Svitávky v pondělí 18. února, kde měl být celý projekt v rámci diskuze s občany podrobně představen. Výše uvedeným rozhodnutím se kraj dostává do jiné pozice, kdy by měl projekt znovu obhajovat i před vedením města. A to je podle mého po mnoha jednáních, která již proběhla, zbytečné. Požádal jsem tedy zastupitelstvo městyse o jednoznačné stanovisko k plánované výstavbě a poté bude kraj zvažovat další kroky. Zdůrazňuji, že povinnost informovat o celém projektu byla z velké části na straně vedení městyse, protože přístup k veškerým informacím ze strany kraje mělo průběžně již od roku 2015. Na pomoc s informační kampaní jsem byl přesto se svými kolegy připraven i já osobně. Jsem schopen pochopit jisté obavy a strach obyvatel z neznámého, ale nejsem schopen akceptovat nekorektní jednání zástupců samosprávy,“ řekl náměstek Marek Šlapal.

„Jsem optimistka a stále věřím, že se podaří komunitní bydlení ve Svitávce vybudovat. I když mne přístup vedení města také zaskočil. Po tolika jednáních a informacích z jiných měst, kde tato zařízení fungují bez problémů již několik let, bych čekala jejich větší podporu tohoto projektu před obyvateli Svitávky. Neberu to ale osobně a jsem stále připravena odpovídat na jakékoliv dotazy, a i nadále pozitivními příklady z praxe bojovat s předsudky,“ řekla ředitelka Paprsku Velké Opatovice Marie Wetterová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Jak byste tedy vše řešili vy?

Mě taky štve, že prošetření Blažkovy kauzy budeme platit my, ale na druhou stranu, jak byste to řešili vy jako ANO? Protože zas neřešit to je podle mě taky špatně, takže je to vlastně takový začarovaný kruh. Kdyby vše zaplatil sám Blažek by bylo nejlepší, ale podle mě naprosto nereálné. Co ale třeba...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Infocentra dětem přinesou soutěž o unikátní odměnu

19:28 ČEZ: Infocentra dětem přinesou soutěž o unikátní odměnu

Skupina ČEZ ve svých infocentrech nabízí zážitky a rozšíření vědomostí ze zajímavého světa energetik…