Jihomoravský kraj spolu s dopravci a odbory bude žádat vládu, aby řešila navýšení mezd řidičů po roce 2018

14.03.2017 15:48 | Zprávy

Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák dnes (14. března 2017) jednal se zástupci autobusových dopravců a odborů. Navázal tak na setkání ze začátku března, kdy kraj informoval o uvolnění 100 milionů korun na navýšení platů řidičů podle vládního nařízení. Jednotliví dopravci zvažují, zda budou pobírat příspěvek ve výši 2,85 korun na vozokilometr v následujících dvou letech, nebo rozloží podporu na celou dobu trvání smluv. Část již postup zvolila a spolu s krajem chtějí apelovat na vládu, aby pro období po roce 2018 přišla se systémovým řešením.

Jihomoravský kraj spolu s dopravci a odbory bude žádat vládu, aby řešila navýšení mezd řidičů po roce 2018
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj

„Od začátku března jednáme se zástupci dopravních společností a odbory u kulatého stolu již podruhé. Chtěl bych ocenit konstruktivní atmosféru, účast odborů i aktivitu dopravců, kteří s námi po celou dobu intenzivně komunikovali. Současný legislativní rámec umožnil kraji přijít s východiskem na následující dva roky, po tomto období však musí poskytnout systémové řešení vláda. S dopravci a odbory proto připravíme společné prohlášení, ve které vládu požádáme, aby se ke svému nařízení postavila čelem,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Ideální variantu by podle všech účastníků schůzky představoval příspěvek vlády přímo dopravcům, která by jim tak dorovnala náklady spojené s navýšením mezd stejným způsobem, jakým už dnes přispívá na úhrady ztrát u žákovského jízdného. „Tímto způsobem by bylo pamatováno i na řidiče, kteří jezdí mimo závazek veřejné služby pro kraj,“ doplnil Hanák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Vy současnému prezidentovi vyčítáte, že dělá klukovské vzdoroakce?

A co jste tedy dělal vy, když jste byl prezident? Vždyť vy jste do jmenování vlády a jednotlivých ministrů zasahoval mnohem víc. A proč? Podle mě za tím byly jen vaše osobní důvody, což je podle mě horší. Takže proč myslíte, že teď můžete moralizovat někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Tajemní obyvatelé Noční Tanganiky

16:26 Zoo Ostrava: Tajemní obyvatelé Noční Tanganiky

Pavilon Tanganika v ostravské zoo je rozdělen do tří expozičních celků – dva větší obývají druhy s d…