Ten představuje nový typ dokumentu, analyzující rozdíly a shody ve stavu a péči o území obou národních parků, ochranná pásma a jejich předměty ochrany. Nastavuje rámec péče, kterým bude dosaženo plánovaného cílového stavu či postupných kroků v případě, že dosažení cílového stavu přesahuje časový horizont platnosti dokumentu.
„Tento dokument stvrzuje to, co všichni už dávno víme, že příroda nezná hranice. Příroda Krkonoš je jenom jedna a vždycky to tak bylo. Hraniční čára na mapách je prvkem, který dnes už spíše spojuje, než rozděluje,“ řekl ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.
„Díky projektu Společný přístup k péči o Krkonošský národní park dostáváme do ruky dlouhodobou vizi ochrany horské přírody a údržby horské krajiny, která bude nejenom jedním ze základů dalších dílčích dokumentů, ale především podkladem pro praktickou realizaci opatření v péči o Krkonoše. Všem v Česku a v Polsku, kteří se na přípravě tohoto díla podíleli, patří velké uznání a poděkování. Také díky tomuto projektu se budeme moci těšit krásou našich hor i v budoucnu,“ doplnil Böhnisch.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva