Klienti České spořitelny mohou nově pohodlně platit i v e-obchodě Alza.cz

22.7.2012 5:30 odp.

On-line službu České spořitelny PLATBA 24 určenou pro rychlé a pohodlné placení na internetu mohou klienti České spořitelny nově využít i u společnosti Alza.cz. Službu PLATBA 24 využívá již přes 170 tisíc klientů a objem transakcí uskutečněných jejím prostřednictvím se blíží 0,5 mld. Kč.

Klienti České spořitelny mohou nově pohodlně platit i v e-obchodě Alza.cz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bankomat

  • Klienti České spořitelny mohou rychle a pohodlně zaplatit u největšího českého internetového obchodníka s elektronikou Alza.cz
  • Celkový objem transakcí uskutečněných prostřednictvím služby PLATBA 24 se blíží 0,5 mld. Kč.
  • Klienti České spořitelny mohou jejím prostřednictvím platit již v 50 vybraných e-shopech.

„Strategií České spořitelny není nabízet PLATBU 24 plošně co největšímu množství internetových obchodů, ale vybírat si především ty velké a spolehlivé. Proto nyní přinášíme klientům možnost rychle
 a jednoduše zaplatit i u prodejce elektroniky Alza.cz. Službu PLATBA 24 mohou nyní klienti využívat už v 50 e-shopech. Měsíčně v nich utratí kolem 50 milionů korun, což tuto službu řadí na první místo v placení na internetu přímo ze sporožirového účtu,“ uvedl David Lorenc, ředitel přímého bankovnictví České spořitelny.

PLATBA 24, která umožňuje všem uživatelům internetového bankovnictví SERVIS 24 jednoduchý způsob placení za nákupy v internetových obchodech, je oblíbená především u mladé a střední generace klientů České spořitelny. Výjimkou však nejsou ani lidé nad 50 let a nejstarší klientka již oslavila 91. narozeniny. Klienti České spořitelny nejčastěji platí PLATBOU 24 nákupy za tisíce korun, výjimkou nejsou ani desetitisíce za větší domácí spotřebiče jako například ledničky, televize či zahraniční zájezdy. Nejvyšší částka uhrazená PLATBOU 24 činila 70 tis. Kč, nejmenší se pohybují v řádu desetikorun za inzeráty na inzertních serverech.

„Pro zákazníky Alza.cz jde o další zpříjemnění nakupování. Neustále hledáme nové technologie a trendy, které našim zákazníkům ušetří čas a peníze při nákupu počítačů a elektroniky. Ve světě je tento platební systém velmi oblíbený,
 a tak jsme rádi, že ho můžou využít i naši zákazníci,“ říká Jaromír Řánek, marketingový ředitel Alza.cz.

Alza.cz nabízí možnost nakoupit zboží přímo z domova či kanceláře přes počítač či mobilní telefon. Zákazníci mohou vybírat z více než 40 tisíc produktů. Objednávku je možné uhradit různými způsoby. Převzetí zboží lze uskutečnit ještě v den objednání v kterékoliv pobočce, případně v pobočkách České pošty. Zboží lze dodat i na soukromou adresu během celého dne včetně večerních hodin.

Použití služby PLATBA 24 je velmi jednoduché a intuitivní. U internetových obchodů, které ji svým zákazníkům nabízejí, se jako jedna z možností úhrady objeví nabídka „On-line platba Česká spořitelna“. Její potvrzení přesměruje klienta přímo do internetového bankovnictví SERVIS 24 a po zadání přihlašovacího jména a hesla nabídne vyplněný platební příkaz pro úhradu daného nákupu. Klient jej pouze potvrdí a odešle. Možnost platby rozpoznají klienti podle zobrazené ikonky.

Klienti České spořitelny mají díky internetovému bankovnictví SERVIS 24 bezpečný přístup ke svému bankovnímu účtu po dobu 24 hodin denně. V posledních letech se svými možnostmi přiblížilo rozsahu služeb dostupných v klasické pobočce. Přímé bankovnictví České spořitelny nyní využívá více než 1,4 milionu klientů, z toho 1,2 milionu klientů využívá internetové bankovnictví SERVIS 24.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

kampaň

Negativní i špinavá kmpaň tu byly vždy, ale nemáte dojem, že s vaším příchodem do politiky, vše vygradovalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Tůně i upravený potok zadržují v lesích u Letohradu vodu a zmírňují sucho

15:06 Lesy ČR: Tůně i upravený potok zadržují v lesích u Letohradu vodu a zmírňují sucho

Tři tůně, které Lesy ČR vyhloubily v lesích na Orlickoústecku v Pardubickém kraji, zmírňují sucho a …