První den byl tradičně věnován Národnímu akčnímu plánu čisté mobility a jeho plnění v podmínkách České republiky. Hosté konference měli možnost diskutovat o aktuálním stavu novelizace zákona o pohonných hmotách, která do našeho prostředí implementuje Směrnici 94/2017/EU o výstavbě dobíjecí a plnící infrastruktury. Představitelé jednotlivých ministerstev, ostatních orgánů státní správy, podnikatelských svazů a asociací pak diskutovali o nejdůležitějších výzvách, jež je nutné v současnosti a blízké budoucnosti v oblasti podpory a rozvoje využívání alternativních zdrojů v dopravě řešit.
Druhý den měli účastníci konference možnost seznámit se s globálními trendy v oblasti rozvoje elektromobility a výstavby dobíjecí infrastruktury, která je pro rozvoj využívání elektromobilů u nás klíčová. Zajímavými tématy byly i nastupující vodíkové technologie či řešení praktického problému s podmínkami parkování vozidel na CNG a další alternativní pohony v ČR, s nimiž vystoupili zástupci Svazu dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu.
Za Ministerstvo průmyslu a obchodu vystoupil na konferenci i ředitel odboru plynárenství a kapalných paliv Jan Zaplatílek, který představil klíčové přínosy novely zákona č. 311/2006 Sb., o pohonných hmotách, jež v únoru úspěšně prošla ve sněmovně třetím čtením.
„Přijetí novely zákona o pohonných hmotách poskytne v oblastech elektromobility a uplatnění zemního plynu a dalších alternativních zdrojů v dopravě dlouhodobou jistotu, nezbytnou pro soukromé i veřejné investice do technologií vozidel a budování odpovídající infrastruktury. Poslouží tak dvěma základním cílům a to dalšímu omezení závislosti dopravy na ropě a dále omezení ekologických dopadů dopravy na životní prostředí,“ uvedl ředitel odboru plynárenství a kapalných paliv MPO Jan Zaplatílek.
Komerční tisková zpráva
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva