Kontrolní protokol NKÚ, který obdrželo Ministerstvo vnitra, neobsahuje negativní zjištění

24.10.2016 18:43 | Zprávy

Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, zda stát financoval přípravu a konání voleb v letech 2010 až 2014 hospodárně, účelně a efektivně. Mezi kontrolovanými úřady bylo mimo jiné i Ministerstvo vnitra a závěry kontrolního úřadu neobsahovaly žádné negativní zjištění.

Kontrolní protokol NKÚ, který obdrželo Ministerstvo vnitra, neobsahuje negativní zjištění
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

V rámci kontroly provedl mimo jiné Nejvyšší kontrolní úřad analýzu struktury a počtu stálých volebních okrsků ve vztahu k demografickému vývoji a plošné dostupnosti voleb pro voliče. Konstatoval, že případná změna pravidel pro optimalizaci struktury a počtu stálých volebních okrsků by mohla přispět k hospodárnějšímu zajištění voleb a že existuje prostor pro účelnější rozmístění stálých volebních okrsků. Analýzy dat, které NKÚ v této souvislosti provedl, byly využity jako podněty doporučujícího charakteru v připravovaných právních úpravách.

Ministerstvo vnitra veškerým aspektům přípravy a provedení všech voleb v České republice věnuje pozornost tak, aby finanční prostředky byly vždy vynakládány účelně, hospodárně a efektivně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Jak byste zranitelnost definovala vy?

Koho je podle vás třeba chránit a komu pomoci? Bohužel realita je dnes taková, že ti, co pomoc od státu opravdu potřebují, se jí buď nedočkají vůbec nebo je hodně mizivá a naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NÚLK: Festival není prostorem pro politickou agitaci

10:17 NÚLK: Festival není prostorem pro politickou agitaci

Stanovisko organizátora MFF Strážnice