Kraj Vysočina: Přibyslav získala evropské ocenění za cyklostezku do Sázavy

12.09.2019 20:56

Téměř 10 kilometrů dlouhá cyklostezka, spojující Přibyslav a Sázavu, získala v letošním roce jedno z prestižních ocenění pro nejlepší Evropské zelené stezky – Greenways 2019. Druhým místem v kategorii Nejlepší technické řešení se tak zařadila mezi atraktivní cyklostezky v Lotyšsku a Rakousku, další kategorie Příkladné iniciativy a Cenu poroty pak zcela ovládly projekty greenways ve Španělsku.

Kraj Vysočina: Přibyslav získala evropské ocenění za cyklostezku do Sázavy
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Cenu osobně převzala minulý týden na lotyšském zámku Dikli náměstkyně hejtmana Jana Fischerová. „Cyklostezka Přibyslav–Sázava patří k nejoblíbenějším na Vysočině a podle našich statistik ji od dubna do září navštíví téměř 15 tisíc návštěvníků měsíčně, ať už se jedná o cyklisty, in-line bruslaře nebo pěší. Rada kraje se proto rozhodla v souvislosti s oceněním European Greenways 2019 poskytnout Přibyslavi finanční dar ve výši 50 tisíc korun,“ sdělila náměstkyně Jana Fischerová.

The European Greenways Association (EGWA) je mezinárodní organizace sdružující více než 50 subjektů z 16 evropských zemí působících v oblasti rozvoje cykloturistiky. „Pravidelně každé dva roky jsou udíleny i prestižní ceny úspěšným projektům, které naplňují charakteristiku tzv. greenways. Greenways jsou bezpečné a atraktivní cykloturistické trasy, které slouží rekreaci, sportu a turistice. Přirozeně vznikají podél řek, ale využívány jsou i koridory bývalých železničních tratí,“ vysvětluje krajský cyklokoordinátor Petr Stejskal a doplňuje, že to je i případ cyklostezky Přibyslav – Sázava, která byla dokončena v roce 2011. Je dlouhá 8 855 m s převýšením pouhých 56 m. Trasa se vine po náspech zrušené železniční trasy v biokoridoru horního toku řeky Sázavy. Od 1. 8. 2017 je tato cyklostezka také jednou z 12 monitorovaných lokalit v Kraji Vysočina. Celkové náklady na výstavbu cyklostezky dosáhly 1,1 milionu EUR a z 85 % je pokryla evropská dotace.

Kompletní přehled monitorovaných lokalit na Vysočině najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Výměna pražců na lince metra C přeruší o víkendu provoz mezi Muzeem a Pražského povstání

14:52 DPP: Výměna pražců na lince metra C přeruší o víkendu provoz mezi Muzeem a Pražského povstání

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) plánuje o tomto prodlouženém víkendu vyměnit 556 dřevěných pražců…