Kraj Vysočina: Výstavy o dobrovolnictví a náhradní rodinné péči se přestěhovaly do krajských nemocnic

02.03.2023 20:29 | Tisková zpráva

V havlíčkobrodské a třebíčské nemocnici mohou nejen pacienti až do Velikonoc zhlédnout zajímavé výstavy připravené odborem sociálních věcí Kraje Vysočina.

Kraj Vysočina: Výstavy o dobrovolnictví a náhradní rodinné péči se přestěhovaly do krajských nemocnic
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Třebíč, v přízemí budovy M1, hostí expozici s tématem dobrovolnictví na Vysočině, ve foyer hlavní budovy nemocnice v Havlíčkově Brodě si zase můžete prohlédnout výstavu představující pěstouny z našeho kraje. 

Anketa

Je dobře, že ANO a SPD chtějí ve Sněmovně obstruovat kvůli snížení valorizace důchodů?

96%
2%
hlasovalo: 31604 lidí

„Cílem putovní výstavy fotografií pěstounů z Vysočiny je bořit mýty o pěstounské péči. Prostřednictvím konkrétních příběhů přibližuje život náhradních rodin a ukazuje, že pěstounské péči se věnují muži i ženy různých profesí, věku i vzdělání a že každou rodinu k pěstounské péči vedla jiná životní cesta,“ uvedl Martin Jelínek, vedoucí oddělení sociální ochrany a prevence Krajského úřadu Kraje Vysočina.

To expozice nazvaná Dobrovolnictví jako součást života na Vysočině zdůrazňuje, že dobrovolníkem se může stát opravdu každý, ať už student, pracující, nezaměstnaný, maminka nebo tatínek na mateřské či rodičovské dovolené, ale i senior.

Fotografie zachycují několik příběhů dobrovolnických aktivit z různých koutů našeho kraje. Studentky pravidelně jezdí na letní tábor a pro děti z dětských domovů a z pěstounských rodin připravují program plný her, zpěvu, dovádění a výletů. Dětem předškolního věku se zase věnuje „čtecí babička“ ze Žďáru nad Sázavou. „Výstava představuje i psa Scottyho a fenku Briu, kteří se stali miláčky jihlavské nemocnice, kde pomáhají pacientům při sociální rehabilitaci,“ doplnila krajská koordinátorka dobrovolníků Irena Hambálková.

Výstava Dobrovolnictví jako součást života na Vysočině se po Velikonocích přesune do jihlavského City parku a expozice přibližující pěstounské rodiny najde nové místo na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Tato zpráva vznikla v rámci projektu: „Rozvoj inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina, registrační číslo CZ.03.02.02/00/22_006/0000537“. Na realizaci projektu byly poskytnuty finanční prostředky v rámci OPZ+,  který je spolufinancován Evropskou unií.

reklama

autor: Tisková zpráva

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pedagogická komora: Na platy kuchařek a školníků stále chybí minimálně 3,8 miliard korun

10:01 Pedagogická komora: Na platy kuchařek a školníků stále chybí minimálně 3,8 miliard korun

Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z původního škrtu 6,8 mld. Kč na platy 17 000 kuchařek…