Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky

22.01.2022 14:29 | Tisková zpráva

Sanitní vůz obdrží darem od Libereckého kraje Oblastní spolek Českého červeného kříže v Liberci.

Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

O darování automobilu Mercedes-Benz Sprinter, který k poslednímu dni loňského roku vyřadila z provozu Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, rozhodli na svém úterním zasedání krajští radní. Záměr musí ještě schválit zastupitelstvo. Zůstatková hodnota vozu činí 134.158 korun.

„Liberecký oblastní spolek Českého červeného kříže již vloni požádal Bezpečnostní radu Libereckého kraje o finanční podporu z krajského rozpočtu. Rada projednala možnost darovat Českému červenému kříži místo peněz vyřazenou sanitku krajské záchranky. Vzhledem k tomu, že tato organizace se významně podílí svou pomocí na řešení potíží v souvislosti s koronavirovou pandemií, souhlasila rada s darováním tohoto vozidla,“ uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Spektrum práce, kterou zdravotníci Českého červeného kříže během koronavirové krize odváděli, popřípadě stále odvádějí, je velice pestré – ať už jde o zásobování seniorů a osob v karanténě či kurzy na téma používání ochranných osobních ochranných prostředků s důrazem na práci v infekčním prostředí. Dobrovolníci také pomáhali v sociálních zařízeních v kraji a v Krajské nemocnici Liberec.

Anketa

Znali jste někoho, kdo umřel na covid-19?

47%
53%
hlasovalo: 26896 lidí

Mimoto Český červený kříž stále zajišťuje mobilní očkování osob bez přístřeší, bezplatné převozy špatně pohyblivých pacientů do očkovacích center a bezplatné školení dobrovolných pečovatelů. V souvislosti se současnou epidemickou situací opět připravuje posílení testovacích kapacit v regionu.

Liberecký kraj činnost oblastních spolků Českého červeného kříže dlouhodobě a systematicky podporuje. Bezmála sto tisíc korun věnoval na zlepšení technického vybavení humanitární jednotky Českého červeného kříže v Liberci, krajští radní také mimo jiné v listopadu 2020 schválili individuální podporu Českému červenému kříži na projekt Základy moderního ošetřovatelství.

Loni v prosinci kraj poskytl statutárnímu městu Jablonec nad Nisou 107 tisíc korun ze svého rozpočtu na pomoc v boji s covidem. Celou částku město přesměrovalo na Oblastní spolek Českého červeného kříže. Byla to již druhá krajská dotace, kterou město v plné výši předalo zdravotníkům na řešení krizové situace v době nouzového stavu.

Přehled dotací z Krizového fondu LK pro ČČK:

tabulka

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Cenina ke 150. výročí objevitele tajemství krve

22:30 Česká pošta: Cenina ke 150. výročí objevitele tajemství krve

Ve středu 15. března Česká pošta uvedla do prodeje novou příležitostnou poštovní známku z edice Osob…