Krajská zdravotní dále revitalizuje Nemocnici Most

19.12.2017 16:26

Krajská zdravotní prezentovala pokračující revitalizaci mostecké nemocnice, příští rok má přibýt magnetická rezonance.

Krajská zdravotní dále revitalizuje Nemocnici Most
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Nemocnice Most, pohotovost.
reklama

Krajská zdravotní, a. s., pokračuje v revitalizaci areálu Nemocnice Most, o. z., s níž začala s příchodem nového představenstva společnosti v roce 2014. Novinky v tomto směru, které realizovala v letošním roce a chystá v nejbližší době, prezentovalo vedení Krajské zdravotní a nemocnice 27. listopadu 2017. Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, informoval novináře o tom, že v příštím roce by se měli pacienti mostecké nemocnice dočkat zahájení provozu pracoviště magnetické rezonance. Tiskové konference se zúčastnili také Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., MUDr. Aleš Chodacki, náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s., a MUDr. Petr Najman, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Most, o. z.

"Komise pro posuzování rozmístění přístrojových zdravotnických prostředků Ministerstva zdravotnictví ČR, tzv. přístrojová komise, vydala 15. listopadu souhlas s tím, že Krajská zdravotní může pro mosteckou nemocnici zakoupit magnetickou rezonanci. To je velmi dobrá zpráva pro obyvatele regionu a také všechny pacienty z Mostecka. Ti totiž zatím musejí dojíždět za tímto vysoce specializovaným vyšetřením do nemocnic Krajské zdravotní v Teplicích nebo v Ústí nad Labem. Je nutné zdůraznit, že nákup magnetické rezonance se již realizuje pro nemocnici v Chomutově a v příštím roce se uskuteční také pro děčínskou nemocnici. Představenstvo tak plní jeden ze slibů, že magnetická rezonance bude ve všech pěti nemocnicích, které společnost spravuje," přiblížil Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

"Aktuální realizací v dlouhodobém projektu revitalizace mostecké nemocnice je zřízení nových parkovacích ploch pro 186 osobních automobilů včetně příjezdové komunikace, přičemž součástí je i řešení veřejného osvětlení, terénní úpravy a náhradní výsadba stromů a keřů. Vybudováním parkoviště pro zaměstnance za pavilonem B se uvolnily kapacity pro parkování návštěvníků nemocnice. Zároveň byl 1. listopadu zahájen bezplatný zkušební provoz parkovacího systému v areálu nemocnice, kdy je zajištěn provoz v nemocnici formou vjezdových výjezdových bran a terminálů včetně tří automatických pokladen. Celková hodnota díla - vybudování nových parkovacích ploch a parkovacího systému - přesáhla 11 milionů korun včetně DPH. V současné době se chystá realizace řady investičních akcí, které přiblížíme v prezentaci. A v této souvislosti je třeba poděkovat nynějšímu představenstvu, že ve spolupráci s vedením Ústeckého kraje zajišťuje kontinuální finanční investiční podporu Krajské zdravotní," shrnul Ing. Petr Fiala.

"Od 1. prosince bude zahájen placený provoz, který se však nebude týkat držitelů parkovacího průkazu pro osoby se zdravotním postižením. První dvě hodiny parkování pro všechny budou zdarma, každá další hodina bude zpoplatněna částkou 15 Kč. Tuto variantu vyhodnotíme. Možná, že se ukáže, že dvě hodiny pacientům na vyšetření nestačí. Pak bychom tuto novou skutečnost zohlednili," doplnil Ing. Jiří Novák.

Dále probíhá příprava vyhlášení veřejné zakázky na realizační projektovou dokumentaci pro zřízení nových parkovacích ploch mezi objekty F a C a před budovou G. Záměrem je vybudování parkoviště s 32 parkovacími stáními pro osobní automobily včetně odpovídajícího počtu parkovacích stání pro ZTP umístěných mezi budovu F a C. Řešena zde bude i příjezdová komunikace, zpevnění ploch a veřejné osvětlení. Dojde k rozšíření parkovacích ploch před budovou G.

Podrobnou prezentaci uvedených investičních akcí i dalších v mostecké nemocnici přítomným zprostředkoval Jan Vágner, vedoucí Odboru investic a obnovy majetku Krajské zdravotní, a. s.

Zásadní investiční akcí, kterou Krajská zdravotní, a. s., realizovala v letech 2014 - 2015, byla "Rekonstrukce pavilónů KZ, a. s., Nemocnice Most, o. z., včetně optimalizace vnitřních prostor". Realizace projektu byla rozsáhlá a hodnota veřejné zakázky vzešlá z otevřeného výběrového řízení byla na úrovni 150 milionů korun včetně DPH. Rekonstrukce probíhala ve fázích, podle harmonogramu, za plného provozu. Projekt byl ukončen prakticky rok po zahájení. Vedení společnosti - s významnou investiční finanční podporou Ústeckého kraje - kontinuálně pokračuje v plánování a postupné realizaci oprav a modernizací zdravotnických pracovišť v mostecké nemocnici. V loňském roce se podařilo dokončit rekonstrukci porodnice a její stanice šestinedělí. Letos se dokonce povedlo otevřít zcela nové oddělení následné intenzivní péče a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (NIP a DIOP).

Krajská zdravotní, a. s. je největším poskytovatelem zdravotní péče v Ústeckém kraji, kde je se 6800 zaměstnanci i největším zaměstnavatelem, a patří mezi největší zdravotnická zařízení v České republice. V loňském roce měla společnost obrat téměř 6 miliard 343 milionů korun, při kladném hospodaření. S ohledem na geografické rozmístění v regionu tvoří nemocnice Krajské zdravotní jednu páteřní osu zdravotnických zařízení pro celý Ústecký kraj, který prostřednictvím Krajské zdravotní, a. s., spravuje pět nemocnic - v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově včetně několika specializovaných pracovišť v dalších místech Ústeckého kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Vláda schválila zřízení Agentury pro mezivládní obrannou spolupráci

22:54 Ministerstvo obrany: Vláda schválila zřízení Agentury pro mezivládní obrannou spolupráci

Vláda České republiky schválila záměr ministra obrany Lubomíra Metnara zřídit Agenturu pro mezivládn…