Krajský soud zrušil pokutu 800 tisíc Kč pro DPP, ten chce zaplacenou pokutu vrátit zpět

21.07.2013 12:36

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) požádá o vrácení pokuty ve výši 800 tisíc Kč, kterou zaplatil v loňském roce. DPP se odvolal ke Krajskému soudu v Brně proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) z 22. března 2012. Tehdy předseda ÚOHS rozhodl, že DPP se dopustil v roce 2008 správního deliktu v souvislosti se zadáváním veřejné zakázky „Úklid stanice metra“.

Krajský soud zrušil pokutu 800 tisíc Kč pro DPP, ten chce zaplacenou pokutu vrátit zpět
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy
reklama

Dopravce se již během správního řízení ohrazoval, že úklid metra byl zcela specifickou činností, kterou lze těžko srovnávat s běžným úklidem v jakýchkoliv prostorách v ČR. I přes to ale ÚOHS rozhodl v neprospěch Dopravního podniku, který vyměřenou pokutu ve výši
800 tisíc Kč v roce 2012 uhradil.

Dopravní podnik se však proti rozhodnutí následně odvolal. Krajský soud v Brně dal DPP za pravdu a rozhodnutí ÚOHS z loňského roku zrušil. Dopravní podnik tak nyní ÚOHS požádá, aby zaplacená pokuta byla vrácena zpět na jeho bankovní účet.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 150 autobusových linek, dále 21 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. V roce 2012 bylo ve vlastnictví společnosti 1 247 autobusů, 931 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede 166 374 000 kilometrů. Podnik má 10 562 zaměstnanců, z toho 4 175 tvoří řidiči MHD. Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete na http://www.dpp.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic pokračuje v přípravě modernizace úseku Nemanice – Ševětín

22:11 Správa železnic pokračuje v přípravě modernizace úseku Nemanice – Ševětín

Příprava modernizace posledního úseku jižní větve čtvrtého tranzitního koridoru z Nemanic do Ševětín…