Královéhradecký kraj si nechá zpracovat Vyhodnocení ohroženosti a Bezpečnostní plány

04.08.2020 21:31

Královéhradecký kraj využije dotace Ministerstva vnitra ČR na ochranu a zabezpečení škol a školských zařízení jakožto měkkých cílů. Za více než půl milionu korun nechá zpracovat vyhodnocení ohroženosti jednotlivých měkkých cílů a bezpečnostní plány.

Královéhradecký kraj si nechá zpracovat Vyhodnocení ohroženosti a Bezpečnostní plány
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.
reklama

„Zajištění ochrany takzvaných měkkých cílů je velkou výzvou současnosti. Velikost hrozby si zpravidla veřejnost uvědomí, až když se stane tragédie jako v ostravské fakultní nemocnici. Něco podobného se přitom může stát prakticky kdykoliv a kdekoliv a kdokoliv z nás se může stát přímým účastníkem. Úkolem odpovědných míst je proto riziko minimalizovat, ačkoliv je jasné, že nikdy ho nemůžeme zcela eliminovat,“ říká hejtman Jiří Štěpán, který je mimo jiné odpovědný za krizové řízení a fungování integrovaného záchranného systému v Královéhradeckém kraji.

Dodavatel zpracuje Vyhodnocení ohroženosti na čtyřech školách Královéhradeckého kraje a jejich 11 budovách a dále zpracuje Bezpečnostní plány a procedury pro pět škol Královéhradeckého kraje a jejich 23 školských zařízeních nejpozději do konce letošního listopadu.

Vyhodnocení ohroženosti se týká Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Jičíně, Střední školy strojírenské a elektrotechnické v Nové Pace, České lesnické akademie Trutnov a Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově.

Bezpečnostní plány vzniknou pro Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu v Rychnově nad Kněžnou, Střední průmyslovou školu, Odbornou školu a Základní školu v Novém Městě nad Metují, Střední průmyslovou školu Otty Wichterleho, Střední školu služeb, obchodu a gastronomie v Hradci Králové a Mateřskou školu, Speciální ZŠ a Praktickou školu v Hradci Králové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM prodal lukrativní pozemek za 11 mil. Kč

19:06 ÚZSVM prodal lukrativní pozemek za 11 mil. Kč

ÚZSVM v Příbrami prodal formou elektronické aukce za kupní cenu 11 200 000 Kč pozemek o celkové výmě…