Krocení živlů na Sluňákově

16.02.2018 11:32

Oheň, voda, vzduch a země jsou čtyři základní elementy, se kterými se lidé potýkali od nepaměti. Na Sluňákově v Horce nad Moravou si návštěvníci budou moci v sobotu 17. února od 10 hodin vyzkoušet několik aktivit, kde se právě s těmito živly naučí pracovat. Děti a jejich rodiče přenesou do dob dávno minulých, poznají, jak lidé dříve využívali sílu živlů a jak se jim dařilo začleňovat je do jejich každodenního života.

Krocení živlů na Sluňákově
Foto: slunakov.cz
Popisek: Sluňákov, Centrum ekologiekých aktivit města Olomouce - logo

Děti se pokusí rozdělat oheň nejen pomocí sirek, ale také díky dalším alternativním způsobům, které se dají v přírodě použít. S podporou vzduchu zkusí rozezvučit dřevo a zaslechnout tak tajemný hlas duchů a z darů země budou tvořit výtvarná a umělecká díla.

Celý den bude návštěvníky provázet libá vůně čerstvě upečeného chleba. Při jeho tvorbě se totiž propojují všechny elementy. Země dá obilí a prostor na pečení (hliněná středověká pec), pomocí vody se udělá těsto a vzduch a oheň zajistí jeho upečení.

V rámci doprovodného programu bude možnost navštívit divadelní představení. „Ve dvou časech, konkrétně v 11 hodin a o půl druhé se malí návštěvníci mohou těšit na divadlo a pohádku Čert a Káča z repertoáru ochotnického divadla z Velké Bystřice“ dodává koordinátorka akce Michaela Pavlíková.

Vstup na akci je zdarma, díky podpoře Státního fondu životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Sluňákov je obecně prospěšná společnost nabízející prožitky a poznání, které rozvíjejí uctivý vztah člověka k přírodě i k sobě samému.
Sluňákov vznikl a rozvíjel se díky podpoře Statutárního města Olomouce od roku 1992. Dnes nabízí své aktivity pro školy, učitele, rodiny s dětmi a další širokou veřejnost v moderním nízkoenergetickém domu na okraji Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví v Horce nad Moravou. Dům obklopuje unikátní přírodní galerie s názvem Dům přírody Litovelského Pomoraví, kde mohou návštěvníci i účastníci programů prožívat nevšední zážitky setkání s lužní krajinou.

 

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Přiznávání náhrady nákladů oprávněných při zastavování tzv. bezvýsledných exekucí

19:15 Ministerstvo spravedlnosti: Přiznávání náhrady nákladů oprávněných při zastavování tzv. bezvýsledných exekucí

Ministerstvo spravedlnosti vydalo nové metodické stanovisko, které se týká problematiky přiznávání n…