Kvůli explozi vrbětického skladu museli být lidé znovu evakuováni

06.12.2014 8:40

V pátek v podvečerních hodinách pyrotechnici pokračovali v průzkumu areálu. Chtěli se dostat co nejblíže k budově, v níž došlo 3. prosince k několika explozím. Při svých úkonech zjistili poškození muničního skladu č. 11, v němž se nachází větší množství munice.

Kvůli explozi vrbětického skladu museli být lidé znovu evakuováni
Foto: Daniela Černá
Popisek: Výstražná tabule

Pyrotechnici pod vedením ředitele pyrotechnické služby vyhodnotili tuto situaci jako vysoce rizikovou pro životy a zdraví osob, jež obývají okolní obce. Proto vyhlásil velitel zásahu v pátek v 18.45 hodin opětovnou evakuaci obcí Lipová a Haluzice. Po osmé hodině večer zazněla z areálu další neřízená detonace.
V devět hodin večer zasedla bezpečnostní rada Zlínského kraje za účasti policejního prezidenta brig. gen. Tomáše Tuhého a ministra vnitra Milana Chovance. Výsledkem nočního jednání je rozšíření evakuace o obec Vlachovice-Vrbětice, průmyslový areál Vlárských strojíren a vlakovou stanici Bohuslavice nad Vláří. Vyklizení těchto prostranství začne v sobotu kolem sedmé hodiny ranní a ukončeno bude v osm hodin. Pro všechny z nich zajišťuje ubytování hasičský záchranný sbor ve spolupráci s hejtmanem Zlínského kraje.

Policejní pyrotechnici zítra ráno za pomoci obrněných prostředků a hasičských tanků vyrazí do areálu, aby minimalizovali bezprostřední riziko dalších neřízených explozí. Pokud půjdou jejich činnosti podle předběžných odhadů, mohli by se evakuovaní lidé vrátit do svých domovů zítra večer. Nelze však vyloučit, vzhledem ke složitosti úkonů, že se v průběhu realizace objeví skutečnosti, které její dobu zásadně ovlivní. Policie České republiky a ostatní složky IZS vyvinou maximální úsilí za účelem odstranění rizika.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

HZS ČR: Požáry o velikonočních svátcích

14:13 HZS ČR: Požáry o velikonočních svátcích

Letošní Velikonoce byly co do počtu požárů v přírodním prostředí extrémní.