Kvůli novému zákonu přijdou o práci tisíce lidí

07.10.2014 12:12

Nový zákon o sázkových hrách je podle zástupců zaměstnanců loterního průmyslu výsledkem lobbingu zahraničních online kasin.

Kvůli novému zákonu přijdou o práci tisíce lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herna, ilustrační foto

Iniciativa Loterie bez hazardu, hájící na šedesát tisíc lidí, kterým dávají práci sázkové hry, se bouří proti novému loternímu zákonu. Ten bude ve čtvrtek oficiálně představovat vedení ministerstva financí. Zaměstnanci heren a kasin upozorňují, že pokud bude zákon skutečně obsahovat údaje, které se objevují v médiích, přijde o práci několik tisíc lidí a Česká republika se stane rájem nelegálního hazardu.

„Při vší úctě, vedení ministerstva se úplně zbláznilo. Omezení počtu heren podle počtu obyvatel nebo dramatické snížení maximální sázky vyústí pouze a jen v eskalaci problémů s černými hernami a rychlejšímu přechodu hráčů na daleko zákeřnější internet. Herny se pozavírají, tisíce lidí dostanou výpověď anebo budou nuceni pracovat v nelegálních hernách jen proto, aby uživili svoji rodinu,“ zlobí se Jarmila Novotná, předsedkyně spolku Svobodná volba a spoluzakladatelka iniciativy Loterie bez hazardu.

„Jsem přesvědčena o tom, že ministerstvo podlehlo tlaku zahraničních internetových kasin. Všechny kroky ministerstva totiž působí tak, že se snaží zbavit klasických heren a přivést tak všechny jejich zákazníky do náruče daleko nebezpečnějších online kasin, které tak mohou jít za vidinou velkých zisků,“ dodala Novotná, která má po více jak desetileté praxi v několika pražských hernách bohaté zkušenosti s fungování tohoto odvětví.

Podle Novotné je také překvapivé, že po několika letech, kdy všichni volali po absolutní svobodě obcí v rozhodování o množství hazardu na svém území, teď přichází „moudrý“ stát, který nastavuje nové limity např. pro počet heren.

„Proč stát bere městům svobodu si např. na svém území povolit víc heren, než uvažovaný limit jednu hernu na pět tisíc obyvatel? Vždyť jsme už tisíckrát slyšeli, že jsou to právě radnice, které nejlépe znají místní poměry a dokáží nejlépe posoudit, co je a není pro místní komunitu vhodné,“ kroutí hlavou Jarmila Novotná.

.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…