KyberRobot na TUL již po osmé

25.02.2015 20:08 | Zprávy

Osmý ročník neformální kreativní soutěže malých výukových robotů „KYBER robot 2015“ pořádá Technická univerzita v Liberci pro žáky základních a studenty středních škol.

KyberRobot na TUL již po osmé
Foto: wikipedia
Popisek: Technická univerzita Liberec.

Soutěž proběhne 4. března 2015 v konferenčním místnosti Informačního centra TUL, Studentská 2. Přihlášky přijímá do 23. února Lenka Kretschmerová, organizační garant soutěže na lenka.kretschmerova@tul.cz , tel.: 602 979 173.

Soutěž připravuje naše univerzita v rámci projektu EDUTECH. (Vzdělávání pro efektivní transfer technologií a znalostí v přírodovědných a technických oborech" , číslo CZ1.07/2.3.00/45.0011). Záštitu i nad letošním ročníkem převzal děkan Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborocýh studí TUL profesor Václav Kopecký. „Cílem projektu, který podporuje Evropská unie, je jednak vzbudit zájem mládeže o technické obory a zároveň posílit vztahy univerzity se středními i základními školami,“ řekl vedoucí projektu Edutech Miloš Hernych z Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Cenzura

Zmiňujete zajímavou věc, a to, že DSA požaduje filtrovat nejen nezákonný obsah, ale i obsah „škodlivý“. Existuje nějaká definice, co je tím ,,škodlivým“ obsahem myšleno? Zajímavé je, že jsem nezaznamenal nějakou extra kritiku toho zákona. A musíme ho vůbec schválit nebo jak se k němu postavíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Jihlava: Jak zvířata v Zoo přežívají zimu

20:16 Zoo Jihlava: Jak zvířata v Zoo přežívají zimu

Zima v zoologické zahradě není „mrtvé období“. Některé druhy zvířat chlad vítají, jiné se s ním vyro…