LIBERTY Ostrava chce opět vyvážet trubky do USA, přijme proto přes sto nových pracovníků

22.11.2021 9:09 | Tisková zpráva

Rourovna LIBERTY Ostrava zvyšuje objem výroby bezešvých trub určených pro těžbu a transport ropy, plánuje proto nabrat přes stovku nových pracovníků. Vedle evropského trhu chce po aktuální úpravě celních bariér dodávat opět také do USA.

LIBERTY Ostrava chce opět vyvážet trubky do USA, přijme proto přes sto nových pracovníků
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Společnost Liberty Ostrava (dříve NHKG)

Rourovna ostravské huti vyrábí ročně cca 130 tisíc tun bezešvých trub. V průběhu posledních let výroba roste, a to přesto, že po zavedení cel na dovoz do USA se pro ni v roce 2018 tento tradiční trh uzavřel.

„Posílili jsme náš obchodní tým a vytvořili obchodní síť se zástupci pro Polsko, Pobaltí, Německo, země Beneluxu, a jsme obchodně aktivní také mimo jiné ve Francii, Itálii, Španělsku a Skandinávii. Přestože americký trh pro nás dříve představoval až 40 % odbytu, dokázali jsme ho takto nejen nahradit, ale zajistit si dokonce vyšší odbyt naší výroby v Evropě. Teď se chceme připravit na to, že se vrátíme i ke svým americkým zákazníkům, což nám umožní výrobu ještě dále zvýšit,“ informoval ředitel rourovny LIBERTY Ostrava Libor Černý.

Liberty

Důvodem pro navyšování výroby pro americký trh je rozhodnutí vlády Spojených států, která letos v říjnu přistoupila k úpravě celní politiky. Evropa tak bude moci do USA vyvézt ocelovou produkci vyrobenou na jejím území v celkové výši 4,3 milionu tun za rok. Podle předběžných informací by se měla nová bezcelní kvóta rozdělit mezi evropské výrobce podle průměrného vývozu v předchozích letech, kdy byla Česká republika významným exportérem oceli do USA.

Bezešvé ocelové trubky určené pro těžbu a transport ropy patří k výrobkům s vysokou přidanou hodnotou, musí totiž splňovat přísné parametry a mít řadu certifikátů. Vyrábí se z kvalitního materiálu, který odolá kyselému prostředí s vysokým obsahem sirovodíku. Do Spojených států amerických je rourovna vyvážela mnoho let; držitelem licence API (American Petroleum Institute), nutné pro vývoz výrobků pro petrochemický průmysl nejen do USA, je již od padesátých let minulého století.

Pro očekávaný nárůst výroby potřebuje rourovna LIBERTY Ostrava zásadně posílit svůj výrobní tým. Přijímat bude především obsluhu válcovacích Stiefelových tratí pro třísměnný i čtyřsměnný provoz.

Liberty

„Přestože na trhu je nedostatek pracovníků, věříme, že se nám podaří získat šikovné lidi, které si sami proškolíme. Huť totiž nabízí nejen nadstandardní platy a benefity, ale hlavně stabilitu. Trubky jsou zapotřebí pro transport všech médií od ropy, přes vodu, po plyn, neobejde se bez nich stavebnictví ani automobilový průmysl. Proto o ně bude na trhu stále zájem. Máme zato, že jistota zaměstnání v současné turbulentní době bude pro naše budoucí kolegy zajímavá,“ doplnil Černý.

Noví zaměstnanci rourovny mají nárok na náborový příspěvek až do výše 35 tisíc korun a benefity jako kvartální a roční prémie, příspěvek na pojištění, 25 dní dovolené a mnoho dalšího.

Zájemci se mohou informovat na bezplatné lince +420 800 202 010 nebo pracevhuti@libertysteelgroup.com.

LIBERTY Ostrava je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6000 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny LIBERTY Steel Group.

LIBERTY Steel Group je součástí globálního uskupení GFG Alliance, patřícího rodině Sanjeeva Gupty. GFG Alliance má tři nezávislé průmyslové divize: ocelářskou LIBERTY Steel Group, hliníkářskou ALVANCE a energetickou SIMEC, které sdílejí stejné hodnoty a usilují o dlouhodobě udržitelnou budoucnost pro průmysl i společnost. GFG Alliance působí v 30 zemích světa, kde má celkem 35 000 zaměstnanců a obrat ve výši přes 20 miliard USD. Více na https://libertysteelgroup.com/cz/, www.libertysteelgroup.com a www.gfgalliance.com.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

kampaň

Kde máte důkaz, že jsou všichni mimo vás ,,Putinovi užiteční idioti“? Nešíříte náhodu dezinformace, proti kterým paradoxně tak bojujete? A myslíte, že touto negativní kampaní docílíte něčeho pozitivního, třeba zklidnění politické situace v zemi? To je takový problém vést kampaň tak, že budete prezen...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Novela zákoníku práce přináší pozitivní změny pro zaměstnavatele

19:02 Hospodářská komora: Novela zákoníku práce přináší pozitivní změny pro zaměstnavatele

Sloučení výpovědních důvodů v případě ztráty zdravotní způsobilosti do jedné kategorie, které přines…