LOM PRAHA: Státní podnik zajistil centrální nákup dezinfekčního roztoku

30.03.2020 22:11

Na základě požadavku Sekce správy a řízení organizací Ministerstva obrany ČR realizoval státní podnik LOM PRAHA centrální nákup dezinfekčního roztoku na ruce a povrchy pro potřeby státních podniků a příspěvkové organizace spadající do gesce Ministerstva obrany.

LOM PRAHA: Státní podnik zajistil centrální nákup dezinfekčního roztoku
Foto: LOM PRAHA
Popisek: LOM PRAHA
reklama

LOM PRAHA, tradiční podnik leteckého průmyslu, postupně ve dvou dodávkách nakoupil celkem 24 000 litrů alkoholové dezinfekce Anti-COVID. Poslední dodávka dorazila v pondělí 30. března.

Dezinfekce je určena kromě pokrytí vlastní potřeby LOM PRAHA zejména pro potřeby příspěvkových organizací MO, kterými jsou ÚVN Praha - Ústřední vojenská nemocnice Praha, Vojenská nemocnice Olomouc, Armádní servisní, Ústav leteckého zdravotnictví Praha, Vědecké a servisní pracoviště tělesné výchovy a sportu (CASRI) Praha, Vojenská lázeňská rekreační zařízení Praha, Volejbalový klub DUKLA Liberec a Házenkářský klub Dukla Praha. Dále směřuje do státních podniků Vojenské lesy a statky ČR, s.p., Vojenský technický ústav, s.p., Vojenský výzkumný ústav, s.p., Vojenský opravárenský podnik, s.p. „V tuto chvíli evidujeme poptávku na celkové množství okolo 15 000 litrů dezinfekčního roztoku,“ uvádí ředitel podniku LOM PRAHA Jan Rouček.

„Dnes proběhla distribuce prvních 1000 litrů dezinfekčního prostředku pro příspěvkovou organizaci MO Armádní servisní (AS-PO),“ dodává ředitelka bezpečnosti LOM PRAHA Linda Tamchynová. Další výdeje se očekávají v nejbližších dnech.

Transport obou dodávek zabezpečil Vojenský historický ústav Praha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: V ČR žije přes milion diabetiků, více než čtvrtina o své nemoci neví

10:06 Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: V ČR žije přes milion diabetiků, více než čtvrtina o své nemoci neví

Diabetes mellitus neboli cukrovka – nemoc, již nelze vidět a která nebolí. V České republice jí trpí…