Leoš Novotný si při cestě do práce vyzkoušel kůži vozíčkáře

28.08.2012 13:38

V roli vozíčkáře se dnes mimořádně ocitl Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express. Zapojil se totiž do projektu o.s. Asistence „Jedeme v tom s vámi“ a za pomoci zkušených asistentů se v Praze vydal z domovského Žižkova do sídla své firmy LEO Express na druhý břeh Vltavy v Radlicích, a to na dvou kolech – na mechanickém vozíku pro lidi se zdravotním postižením. Celá skupina jela po chodníku a dopravovala se jak autobusem, tak tramvají. Právě v poznávání bariér ve veřejné dopravě v Praze při netradiční jízdě do zaměstnání spočívá jeden ze smyslů tohoto projektu.

Leoš Novotný si při cestě do práce vyzkoušel kůži vozíčkáře
Foto: LEO Express
Popisek: Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express si při cestě do práce vyzkoušel kůži vozíčkáře
reklama

„Dobré projekty rád podpořím. Byl to pro mě velmi zajímavý, inspirativní a v mnohém poučný zážitek. Člověk si při tom uvědomí, kolik zdánlivě nevinných bariér na takovéto cestě musí takový člověk jedoucí na vozíku překonat a jak málo stačí, aby došlo ke karambolu. O to jsem radši, že naše moderní nízkopodlažní vlaky jsou plně bezbariérové a že v nich máme jak speciální místa pro hendikepované, tak bezbariérové toalety. Při nástupu mohou vozíčkáři využít i speciální nájezdovou rampu,“ říká Leoš Novotný. Ten zároveň upozorňuje, že zatímco běžně mu cesta do práce trvá zhruba půl hodiny, dnes mu cesta na vozíku trvala trojnásobně dlouho.

Smyslem projektu „Jedeme v tom s vámi“ je upozornit na bariéry ve veřejné dopravě města Prahy a přispět  k jejich postupnému odstraňování. Více informací o projektu lze nalézt na www.asistence.org/jedeme.php 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: LEO Express
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: V Afghánistánu došlo k vystřídání vojáků na velitelství českého úkolového uskupení

22:30 Armáda ČR: V Afghánistánu došlo k vystřídání vojáků na velitelství českého úkolového uskupení

Na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) v afghánském Kábulu proběhlo střídání vojáků v…