Stav dřevin nejprve posoudil arborista, následně se k němu vyjádřily také orgány státní správy. „V srpnu jsme odstranili suché větve, které ohrožovaly bezpečnost lidí. Provedli jsme také zdravotní řez a v některých případech i vazbu kosterních větví pro zpevnění koruny stromů,“ uvedl Zdeněk Ingr, specialista ochrany přírody na Krajském ředitelství Lesů ČR v Brandýse nad Labem. Zlepšila se tedy stabilita i zdravotní stav památných stromů, které se zachovají i jako biotop pro další organismy vázané na dříví - například pro kovaříky, roháče obecného, páchníka hnědého a jiné druhy.
Památné stromy jsou mimořádně významné, zpravidla neobyčejně vzrostlé dřeviny vysokého věku, které rostou v obcích, městech i ve volné krajině. V České republice je jich aktuálně téměř šest tisíc. Ministerstvo životního prostředí poskytuje dotace na jejich ošetření z Programu péče o krajinu, podprogramu pro zlepšování dochovaného přírodního a krajinného prostředí, respektive Péče o památné stromy, jejich skupiny a stromořadí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Tisková zpráva
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II
Přesně před rokem se na obrazovkách TV Prima objevil nový dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi…
- 20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
- 16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil
- 22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024