Lesy ČR: Smlouvy jsou podepsány, lesnický tendr 2018+ skončil

10.01.2018 12:20

Celkem 46 smluv uzavřel s partnery státní podnik Lesy ČR v lesnickém tendru 2018+. Poslední dvě v úterý 9. ledna. Soutěžilo se o provádění komplexních lesnických prací, pěstebních nebo těžebních činností včetně prodeje dříví, a to v letech 2018 až 2022. Šlo o 2,8 miliard korun a 5,1 milionů metrů krychlových dříví.

Lesy ČR: Smlouvy jsou podepsány, lesnický tendr 2018+ skončil
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Hodnotilo se 196 nabídek podaných 31 společnostmi. Hlavním kritériem byla cena. „Smlouvy jsou podepsány, práce začaly. Tendr byl úspěšný,“ zhodnotil generální ředitel podniku Lesy ČR Daniel Szórád.

Podnik uzavřel s partnery 46 smluv. Nejúspěšnější byla Lesní společnost Ledeč nad Sázavou s devíti smlouvami - šesti s komplexní lesnickou činností, dvěma s pěstební a jednou s těžební činností. Firma bude v dalších pěti letech provádět lesnické práce na 46 215 hektarech lesa s předpokladem roční těžby ve výši 176 498 m3 dříví.

Šest zakázek Lesy ČR zrušily. Ve třech případech kvůli ekonomické nevýhodnosti a v dalších třech kvůli jediné podané nabídce. „Tři z těchto zakázek jsme zařadili do dalšího tendru Březen 2018+. Nabídky jsme otevřeli 5. ledna. Předpokládám, že zbývající tři zakázky vyhlásíme do poloviny ledna,“ uvedl obchodní ředitel podniku Lesy ČR Radovan Srba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum: Aspoň na víkend zavítej do genetické laboratoře

12:58 Národní muzeum: Aspoň na víkend zavítej do genetické laboratoře

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde dnes od 11 do 17 hodin probíhá…