Lesy ČR zdárně dokončily rekonstrukci důležité cesty na Lysou horu

29.01.2013 16:30

Lesy ČR úspěšně dokončily rekonstrukci důležité turistické komunikace z centra obce Ostravice, v okrese Frýdek Místek, v Moravskoslezském kraji, na známou Lysou horu, nejvyšší vrchol moravskoslezských Beskyd ležící ve výšce 1323 metrů nad mořem.

Lesy ČR zdárně dokončily rekonstrukci důležité cesty na Lysou horu
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Šlo o celkovou rekonstrukci jednoho z úseků této velmi používané komunikace v délce dva kilometry, kterou se podařilo dokončit. Lesy ČR na daný účel investovaly skoro 3 miliony korun. Ještě letos Lesy ČR pravděpodobně provedou modernizaci druhého úseku, která by podle předběžných odhadů by mohla stát 2 milióny korun.

V průběhu akce Lesy ČR zmodernizovaly asfaltový povrch vozovky a částečně ho rozšířily. Rekonstrukci komunikace vítá i samotná obec Ostravice, se kterou Lesy ČR dlouhou dobu dobře spolupracují. V místě se celkově zlepšila bezpečnost a plynulost provozu.

Horská komunikace z Ostravice na Lysou horu, jako součást  tak zvaného Bezručova chodníku, je v celém regionu, díky své rozmanitosti a barevnosti, vyhlášená zvláště mezi pěšími turisty. Bezručův chodník po červené značce navádí turisty nejen na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd, ale i k významným ostravickým hotelovým střediskům.  Podle odhadů projde touto cestou v průběhu roku pravidelně přes půl milionu lidí. Trasa se stala pevnou součástí pravidelných adrenalinových závodů Beskydská sedmička a Adrenalin Cup, což jsou akce celorepublikového dosahu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lesy ČR

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Nová architektura mezi centry a periferiemi

22:22 Národní památkový ústav: Nová architektura mezi centry a periferiemi

Aktuální výstava připravená ostravským pracovištěm Národního památkového ústavu nese název Nová arch…