Lesy České republiky bezplatně půjčují pozemky táborníkům

29. 6. 2016 13:36

Letní dětské tábory bez civilizace, uprostřed lesů, ve stanech…Idylický a bezstarostný pobyt umožňuje také smlouva o bezplatné výpůjčce pozemku uzavřená mezi Lesy ČR a nekomerčními provozovateli táborů, tedy občanskými sdruženími, spolky a organizacemi. Letos je vypůjčeno pět pozemků.

Lesy České republiky bezplatně půjčují pozemky táborníkům
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

„Pobyt v přírodě považujeme za jednu z forem lesnické pedagogiky, kterou Lesy ČR podporují a sami zaměstnanci aktivně provádějí. Pokud je záměr nekomerčního žadatele o výpůjčku pozemku pro letní tábor v konkrétní lokalitě v souladu s plánem hospodaření v lesích i ochranou přírody, vyjdeme vstříc,“ uvádí generální ředitel státního podniku Lesy ČR Daniel Szórád. Neziskové organizace, spolky či občanská sdružení žádají o výpůjčku pozemku opakovaně. „Také letos jsme uspokojili všechny žadatele, podmínky jsou ale dané,“ dodal Szórád. 

Tábor tedy v létě na pozemcích státních lesů postaví v Horních Loděnicích na Olomoucku Junák–český skaut, děti z Junáku budou stanovat také v obci Litultovice na Opavsku. V Rudě nad Moravou na Šumpersku pak našli zázemí táborníci ze Střediska volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris Šumperk. Pionýři ze Šumperka plánují tábor v Tatenici na Orlickoústecku a turistický oddíl mládeže TOM pak v obci Raduň na Opavsku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak se bude volit prezident v písecké nemocnici

22:27 Jak se bude volit prezident v písecké nemocnici

Ve dnech 12. a 13. 1. 2018 (případně pro II. kolo ve dnech 26. a 27. 1. 2018) proběhne volba prezide…