Lesy Praha: Pražští hasiči se školí v kácení nebezpečných stromů

28.01.2018 16:46

Jak správně postupovat při havarijních těžbách i rizikovém kácení se začátkem ledna učili hasiči z Hasičské stanice Modřany od našich zaměstnanců ze střediska Lesy. V rámci dohodnuté spolupráce mezi naší organizací a Hasičským záchranným sborem hlavního města Prahy mají pražští hasiči jedinečnou možnost natrénovat způsoby těžby a odstraňování stromů, ke kterým často vyjíždějí například po větrných kalamitách.

Lesy Praha: Pražští hasiči se školí v kácení nebezpečných stromů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo
reklama

Teoretický výcvik doplněný přínosnou praxí pod vedením našich pracovníků probíhá v pražských lesích již od konce loňského roku, kdy Lesy hl. m. Prahy a Hasičský záchranný sbor hlavního města prahy uzavřeli dohodu o spolupráci. Díky ní si již v závěru roku mohli hasiči z hasičské stanice Satalice natrénovat správné postupy při těžbě stromů a 10. ledna je poté vystřídali jejich modřanští kolegové.

Naši zaměstnanci vytipovali vhodné porosty pro instruktáž a praktický výcvik, určili směr vyklízení stromů z lesa a další požadavky na jejich zpracování. Účastníky výcviku jsme seznámili s bezpečností práce při těžbě a zacházení s motorovou pilou. A po potřebné teorii přišlo na řadu ověření v praxi. Na satalické hasiče čekala nahodilá těžba v Satalicích a modřanští hasiči zavítali s motorovými pilami do Modřanské rokle, kde zpracovali stromy vyvrácené větrem.

Hasičský záchranný sbor je ke kácení stromů a jejich odstraňování povoláván ve chvíli, kdy dochází k haváriím nebo hrozí nebezpečí pádu stromů a ohrožení osob či majetku. Hasiči provádí rizikové kácení, likvidují škody na stromech napáchané větrem, sněhem i vodou. Pracují na zemi i v korunách stromů. Jejich práce je záslužná a velmi nebezpečná, proto si ceníme toho, že pro svůj výcvik svěřili důvěru Lesům hl. m. Prahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koncert Opera před oponou v Národním divadle

15:59 Koncert Opera před oponou v Národním divadle

Po tříměsíční nucené odmlce se operní umělci opět vrátí na jeviště Národního divadla. V pátek 12. če…