Lesy Praha: Vyhodnotili jsme Cvičení Botič 2018, na povodně jsme připravení

06.07.2018 22:26

Stejně jako v loňském roce jsme i letos uspořádali preventivní povodňové Cvičení Botič 2018, které proběhlo 17. května. Cílem cvičení bylo ověřit, zda získávání a předávání informací o průtocích vody v potoce funguje tak, aby obce ležící na Botiči byly v co největším předstihu informovány o blížící se povodni. Nyní jsme již získali všechna data potřebná k vyhodnocení připravenosti účastníků cvičení na povodňovou událost. S výsledky cvičení můžeme být spokojeni.

Lesy Praha: Vyhodnotili jsme Cvičení Botič 2018, na povodně jsme připravení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo
reklama

Dle vymezení povodí Botiče se mělo cvičení zúčastnit 21 obcí, aktivně se zúčastnilo 20 obcí, z toho osm obcí s rozšířenou působností, dále Povodí Vltavy, Operační středisko Krizového štábu hl. m. Prahy, Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy a naše organizace jako správce Botiče a Hostivařské přehrady.

Na základě dodaných povodňových knih, ve kterých je zaznamenán postup jednotlivých účastníků během cvičení, jsme mohli vyhodnotit průběh akce a učinit závěry. Celé Cvičení Botič 2018 proběhlo úspěšně a shledali jsme pouze drobné dílčí nedostatky, které nejsou závažnou závadou pro předávání informací během povodní a neohrozily by obyvatele ani majetek. I tyto nedostatky ovšem společně odstraníme, abychom měli naprostou jistotu, že vzájemné informování o případné skutečné povodni by bylo zcela plynulé a spolehlivé.

Rozhodně tedy můžeme říci, že se nám společná cvičení odpovědných subjektů osvědčila a považujeme je za důležitou součást přípravy na eventuální povodňové události.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad práce: Nezaměstnanost v červenci mírně vzrostla na 3,8 %

10:59 Úřad práce: Nezaměstnanost v červenci mírně vzrostla na 3,8 %

K 31. 7. 2020 evidoval Úřad práce ČR celkem 279 673 uchazečů o zaměstnání. To je o 10 036 více než v…