Letecký dopravce AirBerlin začne létat do Prahy

18.03.2015 10:25

Německý letecký dopravce AirBerlin rozšíří od 13. dubna 2015 svoji síť destinací o Prahu. Mezi Letištěm Václava Havla Praha a berlínským letištěm Tegel bude aerolinka provozovat dvacet spojů týdně.

Letecký dopravce AirBerlin začne létat do Prahy
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Ve všední dny bude mezi oběma městy létat s frekvencí třikrát denně, o víkendu bude zajišťovat pět spojů. Cestujícím z Prahy přinese nová linka nejen komfortní spojení s Berlínem, ale i možnost využít navazujících letů v rámci sítě 150 destinací, do kterých AirBerlin létá.

„AirBerlin vytvoří pro cestující z Prahy další možnosti spojení se vzdálenějšími místy jako je Abu Dhabi, Chicago či Moskva, nebo s destinacemi na severu Evropy,“ komentoval přínos nové linky Jiří Vyskoč, ředitel pro letecký obchod Letiště Praha, a. s., a dodal: „V současné době mezi Prahou a Berlínem cestuje ročně okolo 13 tisíc cestujících v jednom směru. Očekáváme, že AirBerlin v prvním roce provozu přepraví mezi oběma metropolemi asi 41 tisíc cestujících.“

Zájemci mohou už v těchto dnech kupovat letenky na některý ze spojů Praha – Berlín s odlety z Prahy v 6:10, 10:40 nebo v 19:30 a v opačném směru Berlín – Praha v časech 7:50, 17:45 nebo 21:05. Provoz bude zajištěn letounem typu Saab 2000 s kapacitou 50 míst. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ: Počet spotřebitelských podání na náš úřad rostl v 1. pololetí o desetinu

19:27 ERÚ: Počet spotřebitelských podání na náš úřad rostl v 1. pololetí o desetinu

V prvním pololetí tohoto roku řešil Energetický regulační úřad (ERÚ) 7 567 podání spotřebitelů. Ve s…