Letiště Praha: Salonek MasterCard Lounge nabízí komfort nejen držitelům prestižních karet

20.07.2012 18:01

Dne 18. července 2012 společnost MasterCard ve spolupráci s Letištěm Praha slavnostně otevřela nový salonek MasterCard Lounge.

Letiště Praha: Salonek MasterCard Lounge nabízí komfort nejen držitelům prestižních karet
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Role čestné patronky otevření salonku se ujala paní Dagmar Havlová. MasterCardLounge se pyšní vyjímečným designem a originálním řešením. MasterCard tak svým klientům nabízí nadstandardní služby od přednostního průchodu bezpečnostní kontrolou až po slevy na parkování.  Věrnostní program MasterCardElite určený držitelům prémiových karet MasterCard se rozrůstá o další benefit v podobě zvýhodněného vstupu do salonku.  

Praha, 18. července 2012 - Společnost MasterCard ve spolupráci s Letištěm Praha otevřela nový salonek v Terminálu 1 pražského letiště. Čestnou patronkou jeho otevření se stala paní Dagmar Havlová. MasterCard Lounge (situovaný v prostorách někdejšího Crystal Lounge) vyniká především moderním designem, který hostům přináší komfort i potřebné soukromí. Architektonické řešení salonku navrhl Atelier FD.

„Pobyt v salonku cestujícímu zajistí soukromí a pohodlí před odletem,“ vysvětluje ředitelka VIP služeb Letiště Praha Simona Svobodová a dodává: „Náš host si může vybrat místo v pracovní či relaxační zóně, občerstvit se, přečíst si denní tisk nebo si díky rychlému wi-fi připojení vyřídit e-maily, vytisknout či ofotit dokumenty.“ Pracovníci salonku hosty také informují o stavu jejich letu, poradí s připojením k internetu a dalšími záležitostmi, které cestujícího zajímají. Součástí salonku je také sprcha a další zázemí pro osobní hygienu.

„Držitelé prémiových karet MasterCard- Gold, Platinum, World a World Elite mohou salonek navštívit bezplatně až do konce roku 2012. Vstup do nového letištního salonku MasterCardLounge včetně jeho nadstandartních služeb se stává dalším z předních benefitů věrnostního programu MasterCardElite. Ten je určen především klientům s prestižními kartami MasterCarda poskytuje jim dokonalý komfort,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.

„Jsem potěšena, že jsem mohla být u slavnostního otevření nového letištního salonku MasterCard Lounge, který bude k dispozici českým i zahraničním cestujícím. Jeho originální design i prvotřídní služby zaručují návštěvníkům potřebný komfort během jejich cestování. Salonek tedy bezpochyby zvyšuje úroveň letiště, které bude již brzy nést jméno Václava Havla,“ uvedla paní Dagmar Havlová, čestná patronka otevření salónku.

Klienti MasterCard mají navíc v rámci své návštěvy MasterCard Lounge zajištěn přednostní průchod bezpečnostní kontrolou. Dále mají možnost získat 10% slevu na standardní parkování nebo 20% slevu ve VIP části krytého Parkingu C, a to po předchozí online rezervaci.

MasterCardLounge je přístupný cestujícím třídy Business Českých aerolinií, smluvních partnerů Českých aerolinií a členů aliance SkyTeam a dalších leteckých společností a dále držitelům vybraných prémiových karet, tedy  a dál pak široké veřejnosti, protože i ten cestující, který nemá vstup do salonku automaticky zajištěný, si jej může zakoupit přímo na recepci salonku. Ceník je zveřejněn na webových stránkách letiště: www.prg.aero. Otevírací doba salonku je: pondělí – neděle, od 5:30 do 23:30 hod.

V salonku je také k dispozici:
Samoobslužný bar s občerstvením
TV
WIFI
Denní tisk

Od září 2012 budou mít hosté salonku k dispozici on-line portál poskytující řadu benefitů, např. možnost stažení filmu, on-line verze magazínů nebo zprostředkovaný nákup v Duty Free Shopu.

 „Stále více našich zákazníků si bere do zahraničí platební kartu a také s ní zde hradí náklady spojené s cestováním. Platby kartami v cizině s sebou přinášejí v porovnání s placením v hotovosti řadu výhod. Kromě výhodnějšího směnného kurzu je platba kartou i mnohem bezpečnější,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku a dodává: „K platebním kartám jsou také často vázány různé doplňkové služby, jako je cestovní pojištění či pojištění odpovědnosti za škody. V mnohých případech pak není nutné sjednávat samostatné pojištění a platební karta vám tak šetří další peníze i čas. Právě salonek MasterCard Lounge je další příležitostí k tomu, využít svoji platební kartu, kterou máte sbalenou na své cesty. Věřím, že pobyt v salonku před namáhavou cestou, je k nezaplacení.“

MasterCard Elite Lounge

V rámci MasterCard Lounge mají cestující rovněž možnost pronajmout si VIP salonek nazvaný MasterCard Elite Lounge. „Jedná se o privátní salonek, který poskytuje naprosté soukromí. Ze salonku je impozantní panoramatický výhled na dění na letištní ploše,“ dodává Tereza Janková, marketingová manažerka MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko. Držitelé prémiových karet MasterCard si jej mohou pronajmout za výhodnějších podmínek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Acorus: Jogínská komunita opět pomáhá obětem domácího násilí

22:27 Acorus: Jogínská komunita opět pomáhá obětem domácího násilí

Pražská jogínská komunita opět v rámci oslav Mezinárodního dne jogy - Namaste Yoga Day - pomáhala o…