Letošní část projektu "Profesionalizace řidičů složek IZS ČR" byla ukončena

5.12.2016 5:30 odp.

Čtvrtečním dnem byla ukončena letošní část projektu Profesionalizace řidičů složek IZS ČR do něhož bude do roku 2018 zapojeno celkem více než 25 tisíc příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR a Policie ČR.

Letošní část projektu "Profesionalizace řidičů složek IZS ČR" byla ukončena
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Tento projekt je financován z Fondu zábrany škod, který spravuje Česká kancelář pojistitelů. Celkové náklady projektu jsou plánovány na téměř 100 000 000,- Kč.

Projekt je realizován na polygonech ve Vysokém Mýtě, Mostě, Příbrami, Sosnové, Jihlavě a Ostravě a probíhá ve třech typech kurzů. První typ je určen pro osobní automobily, druhý pro automobily typu SUV a jízdu v terénu a třetí pro nákladní automobily. Zatímco přes 98% policistů projde kurzem pro osobní automobily, většina hasičů absolvuje kurz s cisternovou automobilovou stříkačkou, automobilovým žebříkem, či jiným hasičským nákladním automobilem. V letošním roce bylo takto vyškoleno 1 665 hasičů a 5 932 policistů.

Dnes se na Centru bezpečné jízdy v Ostravě sešli členové realizačního a organizačního týmu, instruktoři a vybraní účastníci projektu, aby jej představili médiím a symbolicky uzavřeli jeho letošní část. Ostravský polygon jako jediný v republice nabízí možnost simulace vzniku smyku pro nákladní automobily a byl tak vhodným místem pro uskutečnění této akce, při níž své řidičské schopnosti předvedli hasiči i policisté ve svých služebních autech.

Všichni přítomní společně konstatovali, že realizace projektu je jednoznačným přínosem nejen pro jeho přímé účastníky, ale i pro obě složky IZS. Řidiči, kteří prošli v rámci projektu některým z kurzů, se shodli, že se po jejich absolvování cítí za volantem jistěji, jsou lépe připraveni na možné krizové situace a mají lepší povědomí o tom, jak se v těchto situacích zachovat tak, aby je zvládli. Toto nejen zvýší bezpečnost složek IZS při jízdě k mimořádné události, ale zároveň i zkrátí dobu jízdy k ní.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

22:54 Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

Skupina ČEZ pokračuje v nastaveném trendu budování udržitelnější energetiky: loni snížila objem vypu…