Liberecký kraj: Dobrovolnický program centra Amelie pomůže onkologickým pacientům i jejich blízkým

26.08.2022 7:37 | Tisková zpráva

Amelie je centrum poskytující psychosociální pomoc pro onkologicky nemocné a jejich blízké. Spolu s Krajskou nemocnicí Liberec nyní připravuje dobrovolnický program pro onkologii. Dobrovolníkem se může stát kdokoliv nad 18 let.

Liberecký kraj: Dobrovolnický program centra Amelie pomůže onkologickým pacientům i jejich blízkým
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

„Práce dobrovolníků spočívá především ve zpříjemňování času v nemocnici onkologickým pacientům. Tato práce je velmi důležitá. Velmi si vážím všech, kteří jsou ochotní nezištně věnovat svůj volný čas dobrovolnické činnosti,“ uvedl Vladimír Richter, radní pro resort zdravotnictví.

Anketa

Je finální podoba Síkelova úsporného tarifu dostatečná?

hlasovalo: 17662 lidí

Dobrovolnický program Amelie vznikl již v roce 2007 a v tuto chvíli funguje v Praze, Olomouci, Hradci Králové a ve středních Čechách. Je specifický tím, že se zaměřuje na úzkou oblast onkologie a zároveň nabízí účast i lidem, kteří sami s onkologickým onemocněním mají zkušenost.

„Dobrovolník může například roznášet tiskoviny, křížovky, předčítat pacientům, tvořit s nimi či se projít po oddělení. I obyčejné popovídání a přítomnost někoho dalšího dává pacientům na chvíli zapomenout na nemoc a trápení,“ doplnila koordinátorka dobrovolníků Amelie v Liberci Jitka Pavlatová. Další možnost uplatnění dobrovolníka je fungování na ambulanci onkologie, kde předává pacientům informace a poskytuje občerstvení při čekání. Do podpory onkologicky nemocných se lze zapojit i jako lektor či pomocná síla v samotném Centru Amelie.

Každý z dobrovolníků získá školení v oblasti dobrovolnictví a onkopsychologie, pojištění, pravidelnou supervizi, metodické vedení, další vzdělávání a zázemí profesionální neziskové organizace.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…