Liberecký kraj: Druhý tubus tunelu čeká uzavírka, diagnostika se o týden protáhne

5. 10. 2019 20:51

Kvůli rekonstrukci opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce se v průtahu libereckým tunelem jezdilo dočasně obousměrně jen v té jeho části, která vede na Turnov. Rekonstrukce skončila v pátek 4. října. Nyní — opět dočasně — povede obousměrný provoz naopak v druhé části tunelu ve směru na Děčín. Celý tunel by se měl otevřít nejpozději v neděli 13. října.

Liberecký kraj: Druhý tubus tunelu čeká uzavírka, diagnostika se o týden protáhne
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj
reklama

„Podle původního plánu měla dopravní omezení v libereckém tunelu skončit už tuto neděli 6. října, ale složité práce na prověřování stavu tunelu a čištění silnice od oleje a dalších nečistot v té části, kterou se doteď jezdilo, ji o týden prodlouží. Děkujeme řidičům za shovívavost a trpělivost,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje Jan Čáp.

Provádění diagnostiky tunelu zadal správce silnice I. třídy — Ředitelství silnic a dálnic ČR. Výsledky měření poslouží pro přípravu projektu na kompletní rekonstrukci libereckého tunelu. Po celou dobu uzavírky budou všechny sjezdy a nájezdy na silnici I/35 otevřeny, což znamená, že již bude otevřený nájezd na silnici I/35 ve směru na Děčín od Centra Babylon z Košické ulice.

V úterý 8. října by mělo dojít k plnému zprůjezdnění všech čtyř jízdních pruhů na silnici I/35 u Jeřmanic, kde se rekonstruoval mostu a měnil se povrch vozovky. Ředitelství silnic a dálnic již v současné době hledá zhotovitele na kompletní rekonstrukci mimoúrovňové křižovatky Rádelský mlýn. Stavební práce by měly započít na jaře příštího roku a potrvají minimálně dvě stavební sezony.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do FNUSA by mělo přijít pomáhat aktuálně 147 studentů

10:39 Do FNUSA by mělo přijít pomáhat aktuálně 147 studentů

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně zažádala o celkem 147 studentů Lékařské fakulty Masarykovy univ…