Liberecký kraj: Hradozámecká noc ukáže živé obrazy i Albrechta z Valdštejna

29.08.2020 12:46

V netradiční podobě se představí již tento víkend památky v Libereckém kraji. V noci ze soboty 29. na neděli 30. srpna se uskuteční tradiční celostátní akce na konci prázdnin — Hradozámecká noc. Letošním hostitelem je zámek Mnichovo Hradiště, kde se bude konat hlavní program.

Liberecký kraj: Hradozámecká noc ukáže živé obrazy i Albrechta z Valdštejna
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj
reklama

„Zajít si na nějakou historickou památku o Hradozámecké noci je určitě pro návštěvníky velké dobrodružství. Zvlášť pro ty malé. Sama se chystám na Lemberk, ale k návštěvě doporučuji i ostatní hrady a zámky, které se letos do této akce zapojily,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Státní hrad a zámek Frýdlant si pro návštěvníky každého věku připravil od 20.00 noční kostýmované prohlídky; dopředu je nutné si termín zamluvit. Hradozámeckou noc s podtitulem Noční prohlídky aneb Je třeba zabít Valdštejna uchystali na Grabštejně. Mezi osmou a desátou hodinou večerní tu bude možné cestou zšeřelými hradními interiéry sledovat životní příběh nejznámějšího grabštejnského majitele Albrechta z Valdštejna.

Státní zámek Lemberk zve na akci s názvem Hradozámecký den aneb Šaty dělají člověka. V rámci netradičních prohlídek, které budou zaměřeny na dobové oblékání, se návštěvníci setkají s živými obrazy, divadelními scénkami a ukázkami odívání.

Program si naplánovali i na hradě Valdštejně. Odpoledne se konají prohlídky v kostýmech spojené s historickými tanci. V noci následují tajemné prohlídky za svitu baterek; i zde je nutné si rezervovat termín.

Více informací o hradech a zámcích zapojených do Hradozámecké noci je na webu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Ekologické chlazení může snížit emise z hraní počítačových her až o 70 %. Pomůže Cloud&Heat z portfolia fondu ČEZ Inven Capital

12:39 ČEZ: Ekologické chlazení může snížit emise z hraní počítačových her až o 70 %. Pomůže Cloud&Heat z portfolia fondu ČEZ Inven Capital

Jedna z největších světových telekomunikačních firem, Deutsche Telekom, testuje chlazení svých data …