Liberecký kraj: Strategický dokument pro podporu podnikání, inovací a výzkumu je schválen

06.07.2020 11:42

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni.

Liberecký kraj: Strategický dokument pro podporu podnikání, inovací a výzkumu je schválen
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

„Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území,“ uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

Cíle a opatření pro rozvoj podnikání, inovací, výzkumu a vývoje v Libereckém kraji byly v uplynulých měsících formulovány a projednány zástupci podniků, výzkumníků, akademiků, profesních organizací i veřejné správy v rámci přípravy Regionální inovační strategie Libereckého kraje (krajská RIS3) a schváleny na červnovém zasedání zastupitelstva kraje. Krajská RIS3 se následně stane součástí národního dokumentu pro tuto oblast, Národní výzkumné a inovační strategie pro inteligentní specializaci ČR.

„Sdílíme ambici České republiky patřit mezi inovační lídry Evropy a stát se zemí technologické budoucnosti. Věřím, že cíle a opatření stanovené Regionální inovační strategií nám k tomu pomohou a Liberecký kraj bude rovnocenným partnerem tohoto elitního klubu lídrů. Budeme velice rádi spolupracovat se všemi, kteří do toho jdou s námi,“ doplnil radní Michal Kříž.

Podrobnější informace jsou k dispozici ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…