Klíčovým tématem debaty o migrační krizi byla ochrana vnější hranice, která je pro českou vládu dlouhodobou prioritou. Lídři EU se shodli, že musí dojít k urychlení již odsouhlasených kroků, jako je zřizování funkčních hotspotů, včetně jejich dostatečné kapacity a možnosti detence. Pokračovat musí také spolupráce se třetími zeměmi včetně pomoci zemím západního Balkánu, kam už nyní směřuje významná česká pomoc.
Tématem jednání byl také projekt tzv. evropské pohraniční a pobřežní stráže, jehož vznik prosazoval předseda vlády Bohuslav Sobotka již na minulých Evropských radách. Český premiér proto včera v Bruselu jednoznačně podpořil návrh Evropské komise. „Vítám, že proti návrhu na zřízení evropské pohraniční a pobřežní stráže se nevyslovil žádný z mých kolegů. Je třeba, aby byl návrh co nejrychleji rozpracován a jeho realizace měla skutečný vliv na omezení migračních toků. Dali jsme si závazek, že o schválení evropské pohraniční stráže musíme rozhodnout do poloviny příštího roku,“ uvedl premiér Sobotka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…