MD: Město Olomouc získá zpět zrušené přechody

16.09.2015 14:59

Město Olomouc získalo řešení neutěšené dopravní situace po té, co zde byly bez náhrady odstraněny některé přechody pro chodce. Ministerstvo dopravy se postavilo za jejich zachování z důvodu ochrany chodců i řidičů.

MD: Město Olomouc získá zpět zrušené přechody
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Přechody původně odstranil místní úpravou Krajský úřad Olomouckého kraje. Ministerstvo nyní jeho rozhodnutí zrušilo. Město a kraj tak nyní budou věc řešit znovu s ohledem na bezpečnost chodců.

Olomouc řeší problém s nevyhovujícími přechody již několik let, nebyla však jediným městem, které se s podobnými problémy potýkalo. Policie proto před pěti lety vyzvala dotčená města, aby u nevyhovujících přechodů bezpečnostní nedostatky odstranila. Olomouci se však v této lhůtě dané požadavky nepodařilo naplnit. Krajský úřad proto vydal rozhodnutí k jejich odstranění s tím, že přechody nevyhovují bezpečnostním požadavkům, zejména v otázce přiměřené délky a dostatečného osvětlení.

Přestože zrušené přechody často opravdu nebyly hodnoceny jako vyhovující, byly prakticky jediným místem, které chodcům umožňovalo přejít přes provozně vytíženou pozemní komunikaci. „Na prvním místě musí být vždy zdravý rozum a výsledný dopad na bezpečnost provozu, nikoliv formální rozhodnutí,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

„Lidé kvůli zrušení vybraných přechodů zůstali prakticky bez možnosti přecházení, k čemuž krajský úřad při vydání rozhodnutí dostatečně nepřihlédl,“ řekl náměstek ministra dopravy a olomoucký zastupitel Milan Feranec, který se zabýval řešením situace kolem nevyhovujících přechodů.

Povinnosti modernizovat přechody se Olomouc stejně jako další města nevyhne. Platí, že města mají povinnost uvést postupně přechody do takového stavu, aby vyhovovaly potřebným bezpečnostním požadavkům. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Letecké hašení bude v budoucnu zajišťovat šest nových vrtulníků

7:44 HZS ČR: Letecké hašení bude v budoucnu zajišťovat šest nových vrtulníků

Jedním z výsledků jednání Vlády České republiky v úterý 30. dubna 2024 bylo schválení rámcového prog…