MHMP: Navštivte Clam-Gallasův palác, který usiluje o titul Stavba roku 2022

28.09.2022 7:34 | Tisková zpráva

Clam-Gallasův palác, který 28. září 2022 v rámci dne otevřených dveří zpřístupní své brány široké veřejnosti, má nominaci na titul „Stavba roku 2022“. O vítězi v soutěži rozhodne porota odborníků, veřejnost má možnost hlasovat zvlášť ve vlastní kategorii a zapojit se může do 12. října 2022.

MHMP: Navštivte Clam-Gallasův palác, který usiluje o titul Stavba roku 2022
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

Slavnostní vyhlášení výsledků této soutěže se za účasti primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba uskuteční 13. října 2022 v Betlémské kapli v Praze.

Do letošního ročníku této soutěže se přihlásilo celkem 79 projektů, přičemž 31 z nich získalo nominaci. A právě Clam-Gallasův palác je jednou z 18 pražských staveb usilujících o tento titul. Podpořit Clam-Gallasův palác svým hlasem můžete na webových stránkách Stavba roku (ZDE).

Anketa

Kdo je vítězem komunálních voleb?

22%
66%
8%
hlasovalo: 14500 lidí

Zrekonstruovaný palác si mohou návštěvnici prohlédnout v rámci dne otevřených dveří 28. září. Komentované prohlídky potrvají asi hodinu a jsou zdarma, je ovšem nutné si předem rezervovat termín na webu ZDE.

Komplexní rekonstrukce Clam-Gallasova paláce se týkala jak interiérů, tak i jeho dvora a fasády. Hlavní město zaplatilo za jeho přeměnu přibližně 470 milionů korun bez DPH.

Do budoucna bude prostory využívat Muzeum města Prahy pro výstavy a v plánu jsou i různé další akce pro veřejnost. Kromě plánovaných expozic bude postupně v areálu otevřena restaurace, kavárna nebo například galerijní obchod.

Stavba roku je celostátní a největší soutěž v oboru architektury, která každoročně mapuje úspěchy českých firem, jednotlivců i institucí na území České republiky i mimo ni. Soutěž úzce spolupracuje s nejvýznamnějšími partnery z řad státní správy, odborných institucí i masmédií. Účastí v této přehlídce si přihlašovatel zajistí prestiž a prokazatelnou kvalitu své stavby.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Karla Maříková byl položen dotaz

A a B

Je hezké, že chcete všem přidávat, navyšovat dávky, ale proč neříkáte i to B - tedy kde na to vzít? Jste pro zýšení daní? Jakých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Vítězným úřadem v soutěži v rovných příležitostí mužů a žen se stal pražský magistrát

16:22 MHMP: Vítězným úřadem v soutěži v rovných příležitostí mužů a žen se stal pražský magistrát

Magistrát hl. m. Prahy zvítězil v kategorii krajů v soutěži Úřad na cestě k rovnosti za rok 2022. Me…