MHMP: Praha podpoří policii finančním darem na pořízení vybavení

22.03.2024 10:04 | Tisková zpráva

Hlavní město podpoří Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy finančním darem ve výši 3 115 000 Kč. Dar police použije k dokončení přestavby dvou nových osobních aut na velitelské speciály a k pořízení nejrůznějšího moderního vybavení nutného pro výkon služby.

MHMP: Praha podpoří policii finančním darem na pořízení vybavení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

Pražští radní v pondělí schválili poskytnutí finančního daru pro Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy. Kromě přestavby dvou velitelských vozidel z něj pražská policie zafinancuje pořízení hydraulického otvírače dveří a elektrického rozvorného prostředku. Další vybavení je určeno pro specialisty odstřelovače.

„K zajištění bezpečnosti Prahy a Pražanů je nutné, aby policie měla potřebné vybavení – ať už městská či státní. Dnes schválený dar, který je určen mimo jiné i na vybavení pro odstřelovače, proto považuji za jednoznačně potřebný,“ říká primátor Prahy Bohuslav Svoboda

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Co máte proti poslankyni Bartůšek?

Proč jste ji vyloučili z vaší frakce? Jaký problém máte s Přísahou a s poslankyní Bartůšek? Podle mě se aktivně snaží řešit řadu problémů, navíc jaký přínos má oslabování spojenců? A vyloučíte i Staňka nebo to bylo osobní jen vůči Bartůšek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Ministr podpořil výuku AI na lékařských fakultách

13:21 Ministerstvo zdravotnictví: Ministr podpořil výuku AI na lékařských fakultách

Inovace, umělá inteligence a propojení medicíny s technologiemi byly hlavními tématy pracovní cesty …