Přestože smrkové porosty mají v pražských lesích jen přibližně 6% zastoupení, i tak se Praha potýká s následky přemnožení kůrovce. Zdravotní stav pražských lesů v posledních letech ovlivnilo především dlouhodobé sucho a nedostatek srážek. Oslabené stromy se tak stávají snadným terčem lýkožrouta, kterému sucho a vysoké teploty velmi svědčí.
„Za loňský rok došlo oproti roku 2019 k nárůstu objemu těžby kůrovcem poškozených či jinak nemocných stromů téměř o 45 procentních bodů. Abychom šíření kůrovce v pražských lesích a parcích co nejvíce omezili, je nezbytné neustále identifikovat nově napadené stromy a co nejrychleji je odvážet pryč. Nová technika přispěje k co možná nejrychlejší, ale zároveň šetrné asanaci napadených stromů v pražských lesích,“ říká Petr Hlubuček, náměstek primátora a radní pro oblast životního prostředí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
kůrovec , TZ , MHMP , Magistrát hl. m. Prahy
autor: Tisková zpráva
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…